فارس/ رئیس شبکه بهداشت پلدختر گفت: از مجموعه یک‌هزار و 895 نمونه ارسالی مشکوک به کرونا از شهرستان پلدختر به مرکز استان تاکنون ۳۱۸ نمونه مثبت اعلام شده است.

علی صفدر سیاووشی رئیس شبکه بهداشت پلدختر اظهار داشت: با توجه به روند صعودی افزایش شیوع کرونا به علت فعالیت‌های روزانه مردم در کل کشور، استان لرستان و شهرستان پلدختر نیز از این قاعده مستثنی نیستند.
وی بابیان این که ستاد مدیریت کرونا استان لرستان را در وضعیت هشدار اعلام کرده است، افزود: از این رو طی 10 روز فعالیت‌های رستوران‌ها، تالارها، کافی شاپ، قهوه خانه‌ها و قلیان سراها در سراسر استان تعطیل اعلام شده است.
رئیس شبکه بهداشت پلدختر گفت: بر اساس این مصوبه انتظار می رود طی این ۱۰ روز نیروی انتظامی با همکاری اداره‌های صمت، میراث فرهنگی، اتاق اصناف، تعزیرات و شبکه بهداشت شهرستان طی این مدت برای اجرای برنامه‌های مربوطه با هیچ کدام از این مراکز به ویژه تالارها مماشات نکنند و برنامه های این مصوبه همزمان با سراسر استان پیش رود.
وی افزود: اگر در اجرای مصوبه ستاد مدیریت مبارزه با کرونا استان، در شهرستان پلدختر قصوری ایجاد شود و تعداد نمونه‌های مثبت بر اثر بی‌توجهی افزایش باید پاسخگو باشیم.
سیاووشی یادآورشد: با توجه به درگیری ۱۸ نفر از پرسنل شبکه بهداشت و درمان به مجموعه خانه‌های بهداشت پلدختر بیمارستان و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در برابر کرونا سیر فرسایشی دارد.
وی افزود: هم اکنون 6 نفر بیمار کرونایی در بیمارستان پلدختر بستری هستند و تاکنون ۱۱ نفر فوتی بر اثر کرونا در پلدختر ثبت شده که نسبت به نمونه‌های مثبت میزان 3.5 درصد است.
رئیس شبکه بهداشت پلدختر گفت: اگرچه شهرستان پلدختر از لحاظ تعداد فوتی‌ها در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد اما نباید این مسئله باعث شود نگرانی ها و حساسیت ها نسبت به ویروس کرونا پایین آید.
وی افزود: بیمارستان پلدختر در صورتی که تعداد نمونه‌های مثبت افزایش پیدا کند به هیچ وجه پاسخگو نیست و در چنین شرایطی مجبور به ایجاد نقاحت گاه هستیم که در این صورت با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه و برای شبکه بهداشت و مردم مشکلاتی ایجاد می‌شود.
سیاووشی یادآورشد: گشت‌هایی در سراسر شهرستان برای اطلاع رسانی و ایجاد حساسیت بیشتر در مردم راه‌اندازی شده تا طی این ۱۰ روز فعالیت داشته باشند و در چنین شرایطی باید تمام نقاط شهرستان با هم هماهنگ باشند و شرایطی ایجاد شود که مردم نسبت به شیوع کرونا حساس‌تر شوند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر گفت: با توجه به این که اعلام نتیجه آزمایش نمونه‌های ارسالی به مرکز استان نیاز به طی کردن پروسه خاص خود دارد و ممکن است سه روز یا بیشتر طول بکشد ، بیماران زمینه ای مانند دیابت، قلبی و عروقی، فشار خون، زندانیان و زنان باردار در خانه بمانند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today