باشگاه خبرنگاران/ با وجود کارگاه‌های مختلف تولید ماسک در سراسر استان یزد و تاکید مسئولان بر تامین نیاز داخلی، اما داستان در بازار به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

از آغاز شیوع کرونا تاکنون مردم با جمله "ماسک نداریم" زیاد مواجه شدند و از همان روز‌ها در گوشه و کنار استان یزد به طور آتش به اختیار مردم و قشر های مختلف دوخت و دوز ماسک را شروع کرده اند، اما با تولید این همه ماسک چرا در استان کمبود ماسک داریم؟
مراجعه مردم به برخی داروخانه‌ها در سطح شهر یزد برای تهیه ماسک، با پاسخ منفی داروخانه‌ها همراه شد و آن‌ها اعلام کردند که ماسک موجود نیست.
بیش از چهار ماه است که کرونا ویروس میهمان ناخوانده کشور شده است و جولان می‌دهد در این چهار ماه جای جای استان تبدیل به کارگاه تولیدی کوچک و بزرگ شده بود، از مساجد گرفته تا حسینیه‌ها و سالن‌های ورزشی همه و همه در حال دوخت ماسک و دستکش هستند، اما با این وجود بیشتر مردم از کمبود ماسک گلایه دارند.
علی افشارپور، معاون بازرگانی سازمان صمت استان یزد اظهار کرد: در این زمینه، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مکلف شده است دغدغه‌های تولیدکننده‌های ماسک را بررسی کند، و مقرر است تا اسناد مثبت تولیدکنندگان ماسک ارائه شود تا بررسی و آنالیز قیمت انجام شود.
او افزود: قرار است جلسه ای با سازمان صمت، علوم پزشکی و تولید کنندگان برگزار شود تا مشکل کم بود ماسک در استان رفع شود.
معاون بازرگانی سازمان صمت استان یزد اظهار داشت: شهروندان ماسک‌های ساده را با قیمت ۱۵۰۰، ماسک سه لایه بدون فیلتر ۴۰۰۰ و ماسک فیلتردار را با قیمت ۶۰۰۰ هزار تومان خریداری کنند.
افشار پور از مردم خواست در صورت مشاهده تخلف در قیمت و کیفیت ماسک با سامانه ۱۲۴ تماس بگیرند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today