باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر ۷۰۰ بیمار در مراکز درمانی زیر پوشش این دانشگاه بستری هستند که ۱۵۰ تن از آنان در بخش مراقبت های ویژه قرار دارند.

سید محمد حسین بحرینی نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی جهت مدیریت بیماری کرونا در خراسان رضوی اظهار کرد: در حال حاضر ۷۰۰ بیمار در مراکز درمانی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بستری هستند که از این تعداد ۱۵۰ بیمار بدحال و در بخش‌های مراقبت ویژه تحت مراقبت و درمان قرار دارند.
وی افزود: در حال حاضر دو بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی امام رضا(ع) و دکتر شریعتی به طور کامل به بستری بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: دیگر مراکز فعال در سطح مشهد به ارائه خدمات به بیماران غیرکرونایی می‌پردازند و در صورت وجود بیمار کرونایی به دو مرکز ریفرال ارجاع داده می‌شود.
بحرینی بیان کرد: بیمارانی که به علت بیماری به جز کرونا در مراکز درمانی بستری شده اند و تست کرونا آن‌ها نیز مثبت شده است، برای ادامه درمان به دو مرکز امام رضا(ع) و یا دکتر شریعتی انتقال داده می‌شوند.
وی تصریح کرد: بدین منظور بخش قلب بیمارستان دکتر شریعتی و اتاق عمل بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی برای ارائه خدمات به این دسته از بیماران فعال شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه اجرای برنامه نظام ارجاع بیماران مشکوک و یا مبتلا به کووید-۱۹ از ابتدای شیوع این ویروس در مشهد در حال اجراست، تاکید کرد: این برنامه در حال حاضر همچنان با قوت ادامه دارد و شهروندان در صورت بروز علائم در ابتدا به ۲۹ مرکز خدمات جامع سلامت در مناطق زیر پوشش و ۱۰۰ درمانگاه خصوصی و خیریه مراجعه نمایند.
بحرینی اظهار کرد: بیماران در صورت نیاز از طریق درمانگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت به مراکز سطح دو که مجهز به مراکز تصویر برداری و آزمایشگاه است ارجاع داده می‌شوند و پس از آن در صورت نیاز به سطح سه که همان بیمارستان هاست منتقل می‌شوند.
وی افزود: در مشهد ۱۴ کلینیک ویژه بزرگسالان و ۴ کلینیک ویژه کودکان آماده خدمات رسانی سطح دو به شهروندان هستند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید