ایرنا/ تعطیلی کشتارگاه ایذه در حالی یک ماهه شد که متصدیان واحدهای قصابی این شهرستان از اینکه کار و معیشت آنان به خطر افتاده‌ است ناراضی هستند.

۹ خرداد ماه شهرداری ایذه به دلیل آنچه دستور اداره کل امور شهری استانداری خوزستان عنوان شد، نسبت به پلمب تنها کشتارگاه دام ایذه اقدام کرد و از قصابان خواست برای کشتار دام‌ راهی باغملک شوند.
با گذشت بیش از یک ماه از تعطیلی کشتارگاه، قصابان ایذه‌ای اعتراض های زیادی نسبت به این روند داشتند، آنها از شهرداری و فرمانداری درخواست کردند تا کشتارگاه در اختیار خودشان قرار گیرد تا با رفع نواقص بهداشتی و دیگر موارد نسبت به بازگشایی مجدد آن اقدام کنند.
با اعتراض قصابان ایذه به این روند به آنها وعده داده ‌شد به زودی کشتارگاه در اختیار نماینده آنها قرار خواهد گرفت تا آنرا بهسازی کنند اما این امر تاکنون به دلیل آنکه فرماندار ایذه کم کاری مسوولان عنوان کرده، محقق نشده‌است.

کشتارگاه ایذه درگیر اختلاف و روند اداری
فرماندار ایذه در نشست شورای سلامت درباره وضعیت کشتارگاه دام این شهرستان گفت: کشتارگاه بسته شد و ما چهار هفته درگیر آن هستیم و فشارهای زیادی را تحمل کردیم، اینگونه مسائل باید با همکاری و همفکری حل شود.
حسین لامی‌زاده افزود: شهرداری ایذه بدون اطلاع فرماندار و دادستان کشتارگاه را پلمب کرد در صورتیکه اگر از قبل اطلاع می‌داد مسایل و مشکلات کشتارگاه قبل از پلمب برطرف می شد.
وی با بیان اینکه این کار عواقب خاص خود را در پی داشت تصریح کرد: باید قبل از انجام هرکاری موارد را با فرمانداری شهرستان در میان گذاشت، البته شهردار ایذه پذیرفت که قبل از اقدام برای پلمب کشتارگاه می بایست با فرمانداری هماهنگی می کرد اما اینکار را انجان نداد.
فرماندار ایذه از طرح مشکلات ناشی از پلمب کشترگاه این شهرستان در نشست استانی خبر داد و ادامه داد: کمبودهای بهداشتی باید در کشتارگاه ایذه برطرف شود و پس از رفع نواقص اجازه بازگشایی داده شود اما دامپزشکی با وجود دستور دادستان مبنی بر بازگشایی کشتارگاه در این روند مانع تراشی می‌کند.
لامی‌زاده از اهمیت بهداشتی بودن گوشت مصرفی مردم سخن گفت و تاکید کرد: پس از حل مشکلات کشتارگاه، کارشناسان شبکه بهداشت از آن بازدید خواهند کرد و در صورت تاییدیه بهداشتی کشتار در آن انجام می‌شود، این بهترین راه حل برای این مشکل است اما هنوز به سرانجام نرسیده‌است.
وی با انتقاد از بروکراسی ناکارآمد حاکم بر ادارات گفت: عده ای نمی‌گذارند این کشتارگاه را تبدیل به احسن کنیم، اگر مشکلی پیش آمد متخلفان و بانیان این مشکل به مردم معرفی می شوند.

موافقت شهرداری برای بهسازی کشتارگاه
شهردار ایذه درباره آخرین وضعیت کشتارگاه دام گفت: شهرداری موافقت خود را با بهسازی کشتارگاه به شورای شهر اعلام کرده است و شورا نیز آن را مصوب و به فرمانداری ارسال کرد اما هنوز پاسخی دریافت نشده‌است.
غلامحسین اسدی افزود: برای هرگونه هزینه‌کرد بخش خصوصی در این کشتارگاه یا هر فضای دیگر باید مصوبه شورای شهر و کمیته تطبیق موجود باشد و بدون طی شدن این روند امکان این کار وجود ندارد.
وی ادامه داد: هرکاری که قانون اجازه دهد انجام می‌دهیم و در حیطه وظایف خود پیرو مصوبات و قوانین هستیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today