ایسنا/ کارشناس ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: استفاده از ماسک کاهش قابل توجهی در چرخه انتقال ویروس در سطح جامعه دارد.

دکتر "سعید صحبتی" کارشناس ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: متاسفانه طی یک ماه گذشته با افزایش چشمگیر و ناگهانی در روند موارد مبتلایان به ویروس کرونا در استان کرمان مواجه شده ایم.
وی بیان کرد: تقریبا ۶۰ درصد موارد کشف شده مبتلا به ویروس کرونا در استان کرمان طی یک ماه اخیر بوده که نشان می دهد ویروس کرونا شعله ور شده است.
این کارشناس ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان هم اکنون در وضعیت هشدار و خطر قرار دارد اظهار کرد: امروز نزدیک به ۳۰۰ مورد بستری با ابتلای قطعی به کووید ۱۹ را در سطح استان داریم ضمن آنکه از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون در استان ۱۸۹ نفر به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.
صحبتی با اشاره به روزهای متوالی که در استان کرمان در اواسط اردیبهشت ماه مورد فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا نداشتیم اظهار کرد: متاسفانه امروز با موارد روزانه ۵ تا ۶ مورد فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کرونا مواجه هستیم که نشان می دهد در وضعیت مناسبی قرار نداریم و مردم باید رعایت مسائل بهداشتی را بیشتر از گذشته مود توجه قرار دهند.
این کارشناس ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به ۲۱۳۳ مورد بستری قطعی ابتلا به ویروس کرونا در استان کرمان از ابتدای اپیدمی تاکنون اظهار کرد: اپیدمی کرونا هم اکنون در سطح جامعه استقرار پیدا کرده و به عبارت دیگر با یک طغیان بیماری در استان کرمان مواجه هستیم که جای نگران دارد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar