عصر همدان/ رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن با بیان اینکه تشکیل برخی مجامع مانند عروسی و دورهمی های خانوادگی باعث افزایش آمار مبتلا به بیماری کرونا شد، گفت: متاسفانه در سطح استان و شهرستان هم با افزایش مبتلایان روبه‌رو هستیم.

مجید موانیه‌ای، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن اظهار کرد: پس از دو تعطیلی طولانی مدت، افزایش سفرهای غیرضروری و تشکیل برخی مجامع مانند عروسی و دورهمی های خانوادگی شاهد افزایش آمار مبتلا به بیماری کرونا در سطح کشور، استان و شهرستان بوده ایم.
وی با بیان اینکه این افزایش نسبت به شرایط آغاز بیماری در اسفندماه وضعیت نامطلوبی دارد، ادامه داد: از مردم عزیز شهرستان های رزن و درگزین می خواهیم رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را با بصورت اکید در دستور زندگی خود قرار دهند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن تنها راهکار فعلی برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری را رعایت نکات بهداشتی برشمرد و افزود: متاسفانه بعضا شاهد برگزاری مراسمات در سطح برخی مناطق شهرستان بوده ایم که موجب افزایش آمار بیماران کرونایی شده است.
موانیه ای استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در مراسم ها و دور همی های خانوادگی را سه راهکار برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا برشمرد و عنوان کرد: امروز به همراهی مردم شهرستان با کادر درمان نیاز جدی داریم.
بر اساس آخرین آمار، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از ابتلای ۸۰ نفر به این بیماری در دو شهرستان رزن و درگزین خبر داده بود و برخی خبرها از فوت یک کودک ۵ ساله بر اثر این بیماری در بخش مرکزی شهرستان حکایت دارند.
با توجه به اینکه شهرستان رزن هم اکنون در وضعیت هشدار و زرد نیز قرار دارد رعایت نکات بهداشتی و عدم برگزاری تجمعات بخصوص جشن های عروسی مهمترین راهکار جلوگیری از شیوع این بیماری در سطح منطقه رزن و درگزین خواهد بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today