ایسنا/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز از اختصاص 1200 تخت به بیماران کرونایی در بیمارستان‌های آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: هم اکنون نزدیک به 760 نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

روزبه رجایی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: در اردیبهشت ماه تصمیم بر این بود که بخش‌های کرونا در بیمارستان‎های استان به ویژه بیمارستان امام رضا (ع) را کوچک‌تر کنیم، اما با افزایش موراد بستری این بخش‌ها بازگشایی شده‌اند.
وی افزود: فضا را به گونه‌ای مدیریت کرده‌ایم که بیماران مبتلا به کرونا و بیماران عادی با هم برخورد نکنند، همچنین دو بخش جدید نیز در در بیمارستان سینا و بیمارستان امام رضا (ع) به عنوان دو سانتر اصلی بیماری از هفته گذشته در نظر گرفته شده است تا در صورت افزایش بیش از حد موارد بستری کرونا از ظرفیت این دو بخش هم استفاده کنیم.
وی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را از دیگر راهکارهای پیش رو برای مدیریت بیماری کرونا عنوان کرد و گفت: بخش خصوصی الان چندان پای کار نیست، اما در صورت افزایش بستری‌های کرونا از آن‌ها هم دعوت خواهیم کرد تا پای کار بیایند.
رجایی خروج کادر درمان از سیستم ارائه خدمت به دلیل ابتلا به کرونا و مدیریت آن و جایگزین کردن نیروهای دیگر به جای آن‌ها را از جمله چالش‌های حوزه درمان عنوان کرد.
وی با بیان اینکه تعداد بستری‌های مبتلایان به کووید19 تا نیمه اول خرداد ماه رو به کاهش بود، گفت: تعداد بستری‌ها بعد از نیمه اول خرداد ماه افزایشی شد و از یک ماه گذشته تاکنون روند تعداد بستری بیماران کرونایی همچنان رو به افزایش است.
وی افزود: شرایطی را فراهم کرده‌ایم تا بیمارستان‌ها به خصوص بیمارستان‌های دانشگاهی و حتی بیمارستان‌های غیردانشگاهی و وابسته به نهادها و بیمارستان‌های خصوصی از بار بستری دیگر بیماران کاسته و تخت‌های بیشتری را به بیماران کرونایی اختصاص دهند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today