باشگاه خبرنگاران/ محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به همراه رسولی مدیر عامل راه آهن کشور وارد فرودگاه بین المللی زاهدان شد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ؛ سعید رسولی مدیرعامل راه آهن کشور در بدو ورود به فرودگاه بین المللی زاهدان مورد استقبال استاندار سیستان و بلوچستان، و شماری از مسئولان دستگاه‌های اجرایی این استان قرار گرفت.
خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص آغاز ریل گذاری مسیر راه آهن زاهدان – چابهار که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و استاندار و نمایندگان استان سیستان و بلوچستان انجام خواهد شد، اظهارداشت: این مسیر طولانی‌ترین مسیر ریلی کشور است که در حال ساخت بوده که شاید شروع بزرگترین پروژه ریلی باشد.
وی با بیان اینکه مهمترین هدف این مسیر ریلی اتصال چابهار به شبکه ریلی از طریق زاهدان است افزود: همچنین از دیگر اهداف این خط ریلی این است که بتوانیم با ساخت آن بخشی از کریدور شمالی – جنوبی در شرق کشور را تکمیل کنیم.
خادمی تصریح کرد: برای اجرای این طرح حدود ۶۲۸ کیلومتر مسیر حدفاصل زاهدان تا چابهار ریل گذاری می‌شود. عملیات زیرسازی این مسیر در حدود ۶۰ درصد انجام شده و بقیه عملیات اجرایی با روند بسیار مناسبی در حال انجام است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today