فارس/ رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی کردستان ضمن اعلام شناسایی ۹۷ بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته، از مرگ ۹ نفر دیگر در استان خبر داد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی کردستان اظهار داشت: در حال حاضر ۴۰۴ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا هستند.
وی تصریح کرد: از ۲۴ ساعت گذشته تاکنون ۹۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به آمار بستری‌شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان، افزود: در بیمارستان توحید سنندج ۱۷۴ نفر، بعثت سنندج ۱۴ نفر، کوثر سنندج ۶۳ نفر، امام خمینی سقز ۲۲ نفر، بوعلی مریوان ۱۲ نفر، فجر مریوان ۴۳ نفر، شهید بهشتی قروه ۱۶ نفر، امام حسین بیجار ۱۴ نفر، در بیمارستان سینای کامیاران ۱۴ نفر، بیمارستان امام خمینی(ره) در دیواندره ۱۲ نفر، بیمارستان شهید چمران در سروآباد یک نفر، صلاح الدین بانه یک نفر بیمارستان شهدا در دهگلان ۷ نفر و در بیمارستان رازی بانه ۱۱ نفر بستری هستند.
رضاعی اضافه کرد: اکنون ۶۸ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان در بخش ویژه(آی‌سی‌یو) بستری هستند.
وی آمار فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۳۳۴ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۷۰ نفر در سقز، ۱۱۰ نفر در سنندج، ۲۶ نفر در قروه، ۲۹ نفر در بانه، در مریوان ۱۶ نفر، ۲۴ نفر در بیجار، ۳۲ نفر در کامیاران، ۱۹ نفر در دیواندره و ۸ نفر در دهگلان جانباختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online