باشگاه خبرنگاران/ اولین مرکز دولتی درمان ناباروری استان مرکزی در کلینیک تخصصی بیمارستان امیرالمومنین اراک، افتتاح شد.

در مراسمی اولین مرکز دولتی درمان ناباروری استان مرکزی با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد ریال در کلینیک تخصصی بیمارستان امیرالمومنین اراک، به بهره برداری رسید.
سیدمحمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در حاشیه این مراسم گفت: پیش از این درمان ناباروری زوجین و آی وی اف برای بچه دار شدن در استان مرکزی، در بخش خصوصی با هزینه‌های بالا و سنگین انجام میگرفت، ولی با افتتاح این مرکز، زوجین می‌توانند این خدمات را با تعرفه‌های دولتی و مناسب تر، دریافت کنند.
جمالیان با اشاره به بالا بودن میزان ناباروری در استان مرکزی فاصله نسبت به میانگین ۱۵درصدی آمار کشوری ناباروری افزود: امیدواریم با شروع به کار این مرکز انجام و اعمال مورد نظر فاصله‌ی زیاد استان مرکزی با میانگسن با کشوری کاهش یابد.
سیدعلی آقازده، استاندار مرکزی هم در این مراسم گفت: بعضا هزینه‌های باروری جوانان نزدیک به ۱۰۰ میلیون تومان می‌شود که در این مرکز می‌توانند با پرداخت تنها ۵ درصد از مبالغ قبلی، به آرزوی خود که بچه دار شدن است برسند.
مرکز دولتی درمان ناباروری کلینیک تخصصی بیمارستان امیرالمومنین اراک ظرفیت ارائه خدمات به ۵۰ نفر به صورت سرپایی و بیش از ۱۵ نفر بستری را دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today