فارس/ فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: کشف 240 کیلوگرم انواع مواد مخدر و دستگیری 72 نفر از عوامل مرتبط با آن از جمله اقدامات انجام شده بوده است.

سردار علی‌اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی (ظفر3) در استان، اظهار داشت: این طرح با حضور تعدادی از پلیس‌های تخصصی مانند آگاهی، مبارزه با موادمخدر، امنیت عمومی و امنیت اقتصادی ظرف مدت 48 ساعت اخیر در نقاط مختلف استان از جمله کرمانشاه اجرا شد.
وی با اشاره به کشف 240 کیلوگرم انواع مواد مخدر که عمده آن را تریاک تشکیل می‌دهد، افزود: 3 باند عمده تهیه و توزیع منهدم، 6 دستگاه خودرو توقیف و 27 واحد مسکونی و صنفی نیز در این راستا پلمب شد.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: 72 نفر از قاچاقچیان، خرده فروشان، توزیع و حمل کنندگان و دیگر عوامل مرتبط با مواد مخدر نیز دستگیر شدند.
وی در ادامه و با اشاره به انهدام چهار باند سرقت و دستگیری تعدادی سارق و مالخر توسط پلیس آگاهی، ادامه داد: کاراگاهان در این طرح 11 دستگاه خودرو و چهار دستگاه موتورسیکلت سرقتی به همراه تعداد زیادی قطعات خودرو نیز کشف کردند.
جاویدان ادامه داد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی نیز موفق به کشف 25 هزار و 500 لیتر سوخت و 6.5 میلیارد ریال کالای قاچاق که عمدتا لوازم خانگی و قطعات خودرو بود، شدند.
وی همچنین از دستگیری 6 نفر از اخلالگران بازار ارز و کشف مقدار زیادی ارز غیرمجاز و تقلبی به ارزش یک‌میلیارد و 460 میلیون ریال شدند.
جاویدان همچنین از 120 مورد سرکشی و نظارت بر کار اصناف توسط پلیس امنیت عمومی خبر داد و گفت: در این راستا 31 واحد متخلف پلمب شد.
وی، توقیف 33 دستگاه خودرو به خاطر ایجاد مزاحمت، اخلال و مسائل اخلاقی را از دیگر اقدامات انجام شده پلیس امنیت عمومی اعلام کرد و گفت: هشت قبضه سلاح نیز کشف شد.
جاویدان در پایان از دستگیری 17 نفر از مخلان نظم و امنیت عمومی خبر داد و گفت: این افراد شامل اراذل و اوباش و عوامل تیراندازی بوده اند که تحویل مراجع قضائی شدند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today