باشگاه خبرنگاران/ رئیس بیمارستان نهم دی تربت حیدریه گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بالغ بر ۳۰ نفر از کادر درمان این شهرستان به بیماری کرونا مبتلا شدند.

الهام بهره‌مند معاون و جانشین دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه اظهار کرد: تاکنون هزار و۳۰۲نفر در جمعیت تحت پوشش این دانشگاه به بیماری کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۸۴۰ نفر بهبود یافته اند و مابقی در قرنطینه خانگی و یا بستری هستند.
وی افزود: با توجه به پروتوکل‌های جدید وزارت بهداشت درحال حاضر از افراد بالای ۶۰سال دارای بیماری زمینه‌ای، مادران باردار، خانه سالمندان، زندان ها، معتادان متجاهر آزمایش کرونا انجام می‌شود.
معاون دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه ادامه داد: در حال حاضر با راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در شهرستان روزانه بین ۱۷۰_۱۸۰ مورد نمونه از افراد گرفته می‌شود و از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون تمام جمعیت تحت پوشش این دانشگاه یک بار غربالگری شده اند.
بهره‌مند بیان کرد: در مرحله دوم طرح غربالگری اولویت با گروه‌های پر خطر شامل افرادی دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند دیابت، فشار خون، افراد چاق، بیماری‌های قلبی و عروقی دارند، خواهد بود.
وی تصریح کرد: در این مدت از بیش ۱۳ هزار مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و عمومی بازدید به عمل آمده است که از این تعداد ۲۱۱ مورد به مراجع قضایی معرفی شدند و ۸۳ مورد نیز پلمب شده است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه تأکید کرد: ۱۷ تن مواد غذایی فاسد شدنی در این ایام کشف و معدوم شده است و همچنین ۳۲ مرکز توزیع قلیان با همکاری مراجع قضایی تعطیل شده است.
بهره‌مند اظهار کرد: با توجه به تعداد مبتلایان و جمعیت تحت پوشش این دانشگاه وضعیت شهرستان‌های تحت پوشش این دانشگاه قرمز است که باید مردم توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند تا شاهد افزایش تعداد مبتلایان در روز‌های آینده نباشیم.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید