باشگاه خبرنگاران/ معاون جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: صاحبان واحد‌های آسیب دیده از ویروس کووید ۱۹ در بخش کشاورزی، برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی در سامانه کارا ثبت نام کنند.

غلامعلی مرادی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : واحد‌های آسیب دیده بخش کشاورزی واجد شرایط استان برای بهره مندی از تسهیلات حمایتی هرچه سریعتر به سامانه کارا به آدرس الکترونیکی http://kara.mcls.gov.ir مراجعه و اطلاعات خودرا ثبت کنند.
مرادی تصریح کرد: متقاضیان با توجه به شرایط اعلام شده شامل قرار داشتن در رسته‌های ۱۴ گانه اعلام شده، شامل پرورش مرغ مادر گوشتی و مرغ گوشتی، مراکز تولید و عرضه گل و گیاهان زینتی، مراکز تولید صادراتی، گلخانه‌های سبزی و صیفی و ماهیان زینتی به عنوان واحد‌های زیان‌ده حساس اعلام شدند که باید در این مرحله در سامانه کارا ثبت نام کنند.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی همچنین بیان کرد: متقاضیان با دارا بودن لیست بیمه و کد کارگاهی تامین اجتماعی، فعال بودن در سال ۹۸ (به جز کسب و کار‌های تعطیل شده با دستور دولت)، استفاده نکردن از بیمه بیکاری، تعدیل نکردن نیروی کار از یک اسفند پارسال (بر مبنای اطلاعات بیمه تامین اجتماعی)، تعهد به بازگشت نیروی کار در صورت تعدیل بر اساس متوسط نیروی کار آبان، آذر و دی ماه ۹۸، عقد قرارداد با نیروی کار بر اساس متوسط نیروی کار آبان، آذر و دی ماه ۹۸ و تعهد حفظ آن حداقل تا پایان ۹۹ می‌توانند برای پیگیری و دریافت این تسهیلات مراجعه نمایند.
مرادی گفت: در این سامانه امکان ثبت اعتراض و رسیدگی به افرادی که مشمول دریافت تسهیلات حمایتی نشده اند نیز وجود دارد.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: کلیه تسهیلات حمایتی شامل دوره تنفس سه ماهه و بازپرداخت تسهیلات نیز از مهر ماه امسال به مدت ۲۴ ماه است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today