مهر/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: شیب ابتلا به بیماری کرونا از خردادماه در استان زنجان تند شده است.

محمدرضا صائینی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا در استان محدودیت‌های لازم در چهار شهرستان قرمز زنجان اعمال می‌شود، گفت: استاندار زنجان همکاری بسیار خوبی دربحث پیشگیری از کرونا دارند.
وی با بیان اینکه پروتکل های بهداشتی تنها در ۴۰ درصد ناوگان حمل و نقل شهری زنجان رعایت می شود، افزود: وضعیت پمپ بنزین‌ها بهتر شده است اما ضروری است ۵۲ نقطه استان زنجان از سوی شهرداری‌ها و گروه‌های جهادی گند زدائی شود.
صائینی ادامه داد: استفاده ماسک از سوی مردم به میزان قابل توجهی افزایش یافته است اما ضروری است ماسک‌های بهداشتی با استاندارد در اختیار مردم قرار گیرد.
معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان با بیان اینکه یک دهه سن بستری پایین آمده است، افزود: بستری‌های اخیر بیشتر افراد بالای ۶۰ ساله گزارش شده است.
وی با بیان اینکه از خرداد ماه شاهد شیب تند بیماری کرونا در استان زنجان بودیم، اظهار کرد: میانگین بستری روزانه استان ۹۵ تا ۱۳۰ نفر است که دیروز ۹۴ بستری داشتیم.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، تعداد بیماران تحت درمان را ۵۶۳ نفر اعلام کردو گفت: ۵۰ نفر در نقاهتگاهها تحت درمان هستند.
صائینی تاکید کرد: در خردادماه مراجعه مردم به مراکز ۱۶ ساعته بیش از ۴۰۰ نفر بود و در اواخر خردادماه به هزار و ۲۰۰ نفر رسید و طی دیروز به ۹۲۸ نفر رسیده است.
وی افزود: تاکنون بیش از پنج هزار و ۹۰۸ نفر در مراکز درمانی استان زنجان بستری شدند که هزار و ۹۲۶ نفر معادل ۳۲ درصد است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه ۳۱ هزار و۲۴۹ نفر تست سرپایی دادند، افزود: تست ۹ هزار و ۱۷۰ نفر مثبت شده است که معادل ۲۹ درصد است.
صائینی افزود: میزان سیستم ایمنی مردم استان در خصوص بیماری کرونا ۱۱.۷ درصد است و این نشان می‌دهد که ۸۳.۸ درصد مردم آماده مواجه با این بیماری هستند.
وی بر تعطیلی مهد کودک‌ها در استان تاکید کرد و افزود: همچنین زمان فعالیت حمل و نقل عمومی کاهش یابد چرا که به کاهش این بیماری بسیار کمک می‌کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today