مهر/ قطعی‌های مکرر آب در شهر ایلام به بهانه های مختلف باعث کلافه شدن مردم شده است.

دیروز در ادامه قطعی‌های آب در شهر ایلام، آب و فاضلاب شهری ایلام اعلام کرد به دلیل قطعی برق خط اختصاصی ایستگاه‌های سد ایلام، آب مناطق تحت پوش سد شامل محله جانبازان، رزمندگان، هانیوان، بلوار دانشجو، بلوار تعمیرکاری، بلوار امام علی (ع) بلوتر مدرس و بلوارشهید بهشتی با افت فشار و یا قطعی آب مواجه می‌شوند.
این اولین بار و قطعاً آخرین بار هم نخواهد نبود که مردم استان از این دست اطلاعیه‌ها خواهند شنید چراکه مشکلات اساسی در بحث آبرسانی به شهر ایلام وجود دارد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام نیز پیش از این اعلام کرده بود ظرفیت انتقال آب از سد ایلام و چشمه گل گل و چاه‌های آب بیش از ۱۲۵۰ لیتر در ثانیه است که پاسخگوی جمعیت کنونی شهر ایلام است.
نورالله تیموری بیان کرد: با توجه به اینکه سرانه مصرف در ایلام بسیار بالاتر از نرم کشوری است، در برخی مواقع برای مناطق مرتفع شهر افت فشار به وجود می‌آید.
وی عنوان کرد: با توجه به افزایش جمعیت شهر ایلام و با هدف افزایش ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شهر اجرای طرح ارتقای و افزایش ظرفیت فاضلاب شهر ایلام آن از سال گذشته آغاز شده و در صورت تامین اعتبار تا پایان سال به بهره برداری می‌رسد.
گفتنی است میانگین مصرف آب در شهر ایلام دو برابر استانداردهای کشوری است. از ۲۱۰ هزار مشترک آب در استان، ۱۵۲ هزار مشترک شهری و ۵۸ هزار مشترک روستایی تشکیل می‌دهد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today