ایسنا/ فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی از سوختن چندین اصله درخت ارس در آتش سوزی رخ داده شده در منطقه کوه بهار جاجرم خبر داد.

سرهنگ موسی الرضا حیاتی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی با اشاره به وقوع آتش سوزی در منطقه کوه بهار در شهرستان جاجرم گفت: آتش سوزی از عصر روز گذشته آغاز شد و تا ساعت چهار صبح ادامه داشت اما اکنون آتش به طور کامل اطفاء شده است.
وی با بیان اینکه در این منطقه رویشگاه درخت های باارزش ارس نیز وجود دارد، افزود: طی آتش سوزی رخ داده شده تعدادی از درخت های ارس در آتش سوختند اما تلاش یگان حفاظت و مردم بومی منطقه سبب شد تا آتش به بخش هایی که جنگل های ارس وجود داشت، نرسد.
حیاتی تصریح کرد: از آنجاییکه آتش سوزی در شب اتفاق افتاد هنوز تعداد درخت های دچار حریق شده اعلام نشده است.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی ادامه داد: علاوه بر آن منطقه ای که دچار آتش سوزی شده بود رویشگاه گیاه گون نیز بوده است.
به گفته وی غفلت چوپان ها که سبب شده بود تا منطقه دچار آتش سوزی شود.
حیاتی خاطرنشان کرد: تعداد آتش سوزی های اتفاق افتاده طی سال جاری در این استان نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است و به طور میانگین حداقل هر سه روز یک فقره آتش سوزی در استان رخ می دهد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today