باشگاه خبرنگاران/ معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: هشتمین هشدار نارنجی هواشناسی استان برای تقویت بارش‌های مونسون صادر شد.

دوست محمد کلیم معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان، با اشاره به صدور هشتیمن هشدار سطح نارنجی هواشناسی استان در سال جاری گفت: از بعدازظهر سه شنبه بارش های مونسون همراه با تندبادهای موقتی ارتفاعات جنوب و غرب استان را فرا می گیرد.
کلیم افزود: این بارش‌ها به صورت رگبار‌های پراکنده همراه با رعد و برق و تندباد لحظه‌ای خواهد بود و پیش بینی می‌شود ارتفاعات شهرستان‌های راسک، سرباز، قصرقند، نیکشهر، فنوج تا بزمان، ایرانشهر، بمپور، دلگان، جنوب خاش و غرب مهرستان را فرا گیرد.
وی افزود: جاری شدن رواناب، طغیان موقتی رودخانه‌های فصلی و بارش تگرگ در این مناطق پیش بینی می‌شود بنابراین توصیه می‌شود در زمان بارش‌ها از رفتن به ارتفاعات و اتراق در حاشیه رودخانه‌های فصلی خودداری شود.
کلیم ادامه داد: تا چهارشنبه پیش رو وزش باد‌های شدید بر روی دریای عمان به ویژه نواحی شرقی ادامه دارد که سبب مواج شدن دریای عمان می‌شود به طوریکه ارتفاع موج در مناطق شرقی به ۲.۵ تا ۳ متر خواهد رسید.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: اثر مخاطره آمیز این شرایط احتمال پاره شدن تور‌های ماهی گیری، غرق شدن قایق‌های کوچک و شناور‌های سبک است که توصیه می‌شود برای جلوگیری از وقوع این شرایط محدودیت تردد برای این قایق‌ها اعمال شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today