پایگاه خبری قم فردا/ رزمنده قمی گفت: یکی از اعضای گروه تفحص شهدا مسئول واحد تعاون را به گوشه‌ای فراخواند وگفت من دیشب در عالم خواب دیدم که نفر پنجم به من گفت من شهید شده‌ام و داخل آن غار هستم. شما روز چهارشنبه تا نزدیکی غار آمدید ولی مرا پیدا نکردید.

شهید اسدالله فرحناک در شانزدهم شهریور1345 در شهر قم پای به دنیای خاکی گذاشت و در دهمین روز از تیرماه 1365 با تبعیت از مولایش امام حسین علیه اسلام در ارتفاعات گرم جنوب ایلام (قلاویزان ) در سن 20 سالگی در عملیات کربلای یک با لب‌تشنه جام گوارای شهادت را نوشید.
شهید فرحناک در سال 1364 مشغول تحصیل علوم حوزوی شد و چنان در تهذیب روح خود پیش رفت تا اینکه روح بلندش راهنمای گروه تفحص پیکرش شد.
محمود پاک‌نژاد، مسئول تعاون لشکر 17 علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام در عملیات کربلای یک گفت: از ویژگی‌های خاص عملیات کربلای یک این بود لشکر17 علی ابن ابیطالب (ع) در این عملیات رزمنده مفقود الاثر نداشت. البته وضعیت 5 نفر از رزمندگان بعد از پایان عملیات (علیرغم پیگیرهای انجام شده) نامعلوم بود، ولی به حمد ا... با تلاش مجدد و مجدانه برادران واحد تعاون به لطف خدا و توجهات امام عصر(عج) پیدا شدند و پیکرهای پاکشان به عقب انتقال یافت.
وی افزود: واحد تعاون لشکر بعد از عملیات کربلای یک برحسب وظیفه آخرین آمار رزمندگان به تفکیک حاضر، شهید، مجروح و مفقود را تهیه و به فرمانده لشکر ارائه نمود. فرمانده لشکر پس از مطالعه و بررسی دقیق آمار ارائه‌شده، گفت آمار مفقودین باید اصلاح شود، به‌طورقطع و یقین در این منطقه هیچ‌یک از رزمندگان به اسارت دشمن درنیامده‌اند. این 5 نفر حتماً به شهادت رسیده‌اند و احتمالاً پیکر مطهرشان در منطقه به‌جامانده و یا به عقب منتقل‌شده و اسمشان در لیست آمار ازقلم‌افتاده است بنابراین بایستی پیگیری بیشتری به عمل‌آورید تا وضعیت آن‌ها مشخص شود.
پاک‌نژاد تصریح کرد: مسئول واحد تعاون که به صحت آمار خود اطمینان داشت به فرمانده لشکر پیشنهاد کرد در صورت صلاحدید یک گروه 10 نفرهِ متشکل از 2 نفر نیروی اطلاعاتی،2 نفر تخریبچی و6 نفر از رزمندگان واحد تعاون تشکیل‌شده و یک‌بار دیگر با دقت بیشتر منطقه عملیات را مورد تفحص قرار دهند. این پیشنهاد پذیرفته شد و مقرر گردید این گروه روز چهارشنبه به منطقه اعزام شوند.
رزمنده قم دفاع مقدس ادامه داد: برادران این گروه شب چهارشنبه در مراسم دعای توسل شرکت و به چهارده معصوم علیهم‌السلام خصوصاً 5 تن آل عبا (ع) متوسل شده، موفقیت در این مأموریت را به‌وسیله آن بزرگواران از درگاه خداوند مسئلت نمودند و مصرانه از آن‌ها یاری و کمک خواستند. صبح روز چهارشنبه گروه برای انجام مأموریت به منطقه عملیات اعزام و تا عصر همان آن روز پیکر مطهر 4 نفراز مفقودین را پیداکرده و به معراج شهدای قرارگاه انتقال داده بودند.
وی خاطرنشان کرد: چیزی که خیلی باعث دلواپسی بود این بود که مبادا برای اعضای گروه اتفاقی بیفتد (شهید یا مجروح شوند) و چیزی که کمتر احتمال داده می‌شد پیدا شدن مفقودین یادشده بود. اما به حمدالله به لطف خداوند و یاری ائمه اطهار (ع) در همان مأموریت اول 4 نفر آن‌ها که به شهادت رسیده بودند و پیکر مطهرشان در منطقه جامانده بود پیدا شدند. روز پنج‌شنبه را گروه استراحت کرد و شب جمعه بچه‌ها در مراسم دعای پرفیض کمیل شرکت کردند و مجدداً متوسل به 5 تن آل عبا (ع)شدند و با اصرار فراوان درخواست موفقیت برای یافتن نفر پنجم را نمودند و از ائمه (ع) خواستند که به اذن خدا آن‌ها را دریافتن نفر پنجم یاری نمایند.
پاک‌نژاد بیان کرد: صبح روز جمعه که گروه برای انجام مأموریت آماده می‌شد، قبل از حرکت به‌طرف منطقه مأموریت، یکی از اعضای گروه مسئول واحد تعاون را به گوشه‌ای فراخواند وگفت من دیشب خوابی دیده‌ام اگر صلاح بدانید برایتان تعریف کنم، من در عالم خواب دیدم که نفر پنجم به من گفت من شهید شده‌ام و داخل آن غار هستم. شما روز چهارشنبه تا نزدیکی غار آمدید ولی مرا پیدا نکردید. مسئول تعاون می‌گوید من از این موضوع (جریان خواب) استقبال کردم و آن را به فال نیک گرفتم و گفتم ان شاالله خیر است به او گفتم خوب است شما و دیگر اعضای گروه در این مأموریت ابتدا به سراغ آن غار بروید شاید برابر رهنمود شهید به نتیجه برسید. مسئول تعاون در ادامه می گوید در این مأموریت من هم همراه گروه به منطقه مأموریت رفتم و از نزدیک شاهد بودم که طبق رهنمود شهید، اعضای گروه انگار که آدرس و کروکی دقیقی در دست داشتند مستقیم به طرف غار رفتند و بدون معطلی پیکر مطهر شهید اسدالله فرحناک را پیداکرده و به عقبه منتقل نمودند.
بخشی از وصیت‌نامه شهید فرحناک
منتظر قیام حضرت مهدی - عجل الله تعالی فرجه - باشید که بدون شک می‌آید و عدل ودادش جهان را فرامی‌گیرد و ظلم‌هایی که به اجدادش و به مادرش فاطمه زهرا - سلام‌الله علیها- ، سیده زنان عالم شده و ظلم‌هایی که به جدش حسین - علیه‌السلام - شده، انتقام خواهد گرفت پس نباید غافل شویم و در پی آن باشیم که در عمل نشان دهیم از منتظران ویاران او هستیم. البته بی‌تردید انقلاب ما -به لطف خدا- به دست صاحب اصلی‌اش حضرت بقیه‌الله الاعظم – عجل‌الله تعالی فرجه - داده خواهد شد، اگر می‌خواهید از یارانش باشید، تااندازه‌ای که در توان دارید، جبهه بیایید و اگر نمی‌توانید به جبهه بیایید، این را فراموش نکنید و بدانید مهدی - سلام‌الله‌علیه - آن‌قدر که در پیش یارانش در جبهه هست، در شهرها نیست. نعمت‌های خدا را شکر کنید و گذشته‌ها را به یادآورید که همه‌چیز داشتیم مگر اسلام و دین را؛ پس شکر خدا را بکنید که نعمت اسلام، رهبری و انقلاب را با هزاران ویژگی به ما ارزانی داشته و شکر این نعمت فقط حفظ آن‌ها و پیروی از رهبر مسلمین، امام خمینی است و بدانید تنها پیروی از رهبر می‌تواند شمارا از گمراهی و ظلمت به روشنایی و الله هدایت کند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday