ایرنا/ معاون فنی جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: سه هزار هکتار از زمین‌های شلمچه در راستای گام دوم طرح کشاورزی مقام معظم رهبری زیرکشت محصول رفت.

شاکر احمدیان، معاون فنی جهاد کشاورزی خرمشهر اظهار داشت: سهم شلمچه از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری پنج هزار و ۲۰۰ هکتار است که در حال حاضر چهارهزار و ۳۰۰ هکتار آن با اجرای شبکه آبیاری ،زهکشی و تسطیح توسط موسسه جهاد نصر به ثمر نشسته است.
وی عمده محصولات کشت شده در زمین‌های کشاورزی شلمچه را گندم، جو و کلزا اعلام کرد و افزود: یونجه و محصولات صیفی همچون، بامیه، لوبیا نیز در شلمچه کشت شده است.
احمدیان میزان برداشت گندم از زمین‌های کشاورزی شلمچه در سال زراعی ۹۹-۹۸ را ۲ هزار تن عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی آینده به دلیل بهبود وضعیت آب و خاک ضمن اشتغالزایی افزایش برداشت محصول را در این منطقه شاهد باشیم.
وی شمار بهره‌برداران در شلمچه را ۴۶۷ کشاورز اعلام کرد و اظهار کرد: به منظور توسعه نخلستان‌های منطقه تسهیلات یارانه‌ای برای کشت پاجوش در بهار ۹۹ به ۲۰ هکتار از زمین‌های قابل کشت نخل در شهرستان خرمشهر اختصاص یافت.
معاون فنی جهاد کشاورزی خرمشهر میزان کشت پاجوش نخل در شهرستان خرمشهر را ۱۰۰ هکتار بیان کرد و گفت:پاجوش ارقام صادراتی و مرغوب استعمران، برحی و زاهدی در شلمچه کشت شده است.
سهم شهرستان خرمشهر از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری ۱۰ هزار هکتار است که از این میزان پنج هزار و ۱۰۰ هکتار در شلمچه است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today