ایرنا/ معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: آلودگی‌های اخیر هوای همدان ناشی از وزش باد و خیزش گرد و غبار است.

عادل عربی، معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست همدان اظهار کرد: با توجه به خشک بودن سطح زمین و تداوم وزش باد در استان، گاهی مواقع شاهد آلودگی هوای همدان به ویژه شهر همدان هستیم.
وی اضافه کرد: این وضعیت روز گذشته تشدید شد و هوای همدان را در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داد به گونه ای که پی.ام ۱۰ یا همان ذرات معلق در هوا با قطر ۱۰ میکرون به عدد ۱۱۰ رسید.
معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست همدان با بیان اینکه وضعیت کیفی هوای همدان هم اینک در شرایط سالم است افزود: این استان در ۲ ماه نخست امسال یک روز در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت که عامل آلودگی هوا خشک بودن سطح زمین و بادهای شدیدی بود که باعث ایجاد گرد و غبار می شود.
عربی اظهار داشت: برخی مواقع غبار رقیقی در آسمان شهر دیده می شود که از نظر داده های آماری وضعیت کیفی هوا در مرز آلودگی نیست و نمی توان تا رسیدن به عدد تعیین شده، این وضعیت را به عنوان آلودگی هوا برای گروه های حساس بیان و اطلاع رسانی کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today