فارس/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به اینکه ۱۷ شهرستان استان به لحاظ ابتلا به کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند، گفت: اکنون رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم به ۳۷ درصد کاهش یافته است.

حسن جعفری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: از اواخر خردادماه و اوایل تیرماه اما روند ابتلا به کرونا در مشهد و خراسان رضوی صعودی شد و همچنان این وضعیت ادامه دارد و اگر شرایط حادتر شود، مجبور به اعمال محدودیت‌های بیشتری خواهیم شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۷ شهرستان این استان که مشهد نیز در زمره آن‌هاست به لحاظ ابتلا به کرونا در وضعیت قرمز قرار دارند، افزود: چهار شهرستان این استان در وضعیت سفید، سه شهرستان در وضعیت نارنجی و هشت شهرستان به لحاظ ابتلا به کرونا در وضعیت زرد هستند.
وی خاطرنشان کرد: موج نخست شیوع کرونا در خراسان رضوی با اتخاذ تدابیر درست و منطقی، تلاش و هماهنگی تمامی مسؤولان و دست‌اندرکاران و همچنین زحمات شبانه‌روزی کادر درمانی به‌خوبی مدیریت شد و این بیماری فروکش کرد.
جعفری گفت: از اواخر خردادماه و اوایل تیرماه اما روند ابتلا به کرونا در مشهد و خراسان رضوی صعودی شد و همچنان این وضعیت ادامه دارد و اگر شرایط حادتر شود، مجبور به اعمال محدودیت‌های بیشتری خواهیم شد.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم به ۳۷ درصد کاهش یافته است
جانشین ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای خراسان رضوی با اشاره به اینکه در مرحله نخست شیوع کرونا ۹۱ درصد مردم خراسان رضوی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند، عنوان کرد: اما اکنون رعایت این پروتکل‌ها از سوی مردم به ۳۷ درصد کاهش یافته است.
وی ادامه داد: مقابله با کرونا اکنون یک آزمون است و انتظار داریم همه مسوولان و مردم از این آزمون خطرناک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و زدن ماسک قبول شده و سربلند بیرون آیند.

همزیستی با کرونا راهبرد اصلی ستاد کرونا در خراسان رضوی است
جعفری گفت: تصمیمات ستاد مبارزه با کرونای این استان چند وجهی است و راهبرد آن زندگی و همزیستی با ویروس کرونا است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: در تصمیم‌گیری ستاد استانی کرونا همه مباحث و تبعات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کرونا مدنظر قرار می‌گیرد چرا که پایان ویروس کرونا مشخص نیست.
وی اضافه کرد: سازگار کردن فعالیت‌ها و برنامه‌های زندگی روزمره همراه با این ویروس از طریق محدودیت‌های اعمال شده و رعایت پروتکل‌های بهداشتی دنبال می‌شود چرا که نه می‌توان این ویروس خطرناک را نادیده گرفت و نه می‌توان فعالیت‌های روزمره را تعطیل کرد.
جعفری گفت: ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونای خراسان رضوی در آخرین جلسه خود منطبق با سیاست‌های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در کشور تصمیماتی را اتخاذ کرده که رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک در مجموعه‌های تجاری، اتوبوس‌ها، قطار شهری و تمامی اماکن عمومی، ممنوع بودن برگزاری مراسم جشن و ترحیم در تالارها و منازل، استفاده از ماسک در تمامی ادارات دولتی و غیردولتی، جلوگیری از ورود و عدم ارائه خدمات به مراجعانی که ماسک ندارند و برگزاری آموزش‌ها و امتحانات به صورت مجازی جزو مهم‌ترین محدودیت‌های تصویب شده در ستاد مزبور است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: تاکنون ۱۰۳ پروتکل بهداشتی از سوی ستاد استانی کرونا برای ادارات، مشاغل مختلف و سایر بخش‌های دخیل ابلاغ شده است و نظارت بر اجرای این پروتکل‌ها و محدودیت‌های مذکور از طریق کمیته نظارتی تشکیل شده در ذیل ستاد استانی مقابله با کرونا به‌طور جدی دنبال می‌شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید