فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان از قرمز شدن تمامی شهرهای گلستان خبر داد و گفت: فقط دو شهر علی‌آبادکتول و مراوه‌تپه در وضعیت نارنجی هستند اما تمامی پروتکل‌های وضعیت قرمز برای این دو شهر نیز اجرا می‌شود.

عبدالرضا فاضل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان اظهار کرد: متاسفانه از امروز وضعیت تمامی شهرهای گلستان در شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفت.
وی اضافه کرد: فقط دو شهر علی‌آبادکتول و مراوه‌تپه در وضعیت نارنجی هستند اما تمامی پروتکل‌های وضعیت قرمز برای این دو شهر نیز اجرا می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: متاسفانه مهمترین عامل شیوع ویروس در استان برگزاری مراسم‌های عزاداری و عروسی و ایجاد تجمع‌های غیرضروری است.
فاضل بیان کرد: در حال حاضر براساس پایش انجام شده از بیماران بستری، بیش از 90 درصد بستری‌های کرونا در بیمارستان‌های استان اظهار دارند که روزهای گذشته در مراسم عروسی حضور داشته و علائم آنها پس از شرکت در عروسی بروز پیدا کرده است.
وی با اشاره بر اینکه برگزاری تمامی مراسم‌های عزاداری و عروسی با توجه به وضعیت موجود در استان و براساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا ممنوع است، گفت: براساس این مصوبه حتی برگزاری مراسم عروسی در اماکن خصوصی و منازل نیز ممنوع است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، گشت‌های مشترک شبکه بهداشت و دستگاه‌های نظارتی، قضایی و انتظامی به منظور کاهش شیوع ویروس و حفظ سلامتی مردم بر عملکرد تالارها نظارت خواهند کرد و در صورت تخلف بلافاصله تالارهای متخلف پلمب خواهند شد.
فاضل گفت: دهیاران و فرمانداران موظف شدند هرگونه برگزاری مراسم عروسی و عزاداری را گزارش و با هماهنگی مرجع قضایی برخورد لازم با آنها صورت گیرد.
وی تاکید کرد: استفاده از ماسک تنها راه پیشگیری از ابتلا به این ویروس است و از مردم تقاضا دارم در استفاده از ماسک کوتاهی نکنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: تقاضا دارم علاوه بر سلامتی خود به سلامتی و توان کادر درمانی استان نیز توجه کنند، همکارانم در وضعیتی هستند که با سختی و تلاش شبانه‌روزی در حال خدمت‌رسانی هستند.
فاضل بیان کرد: در حال حاضر در بیمارستان پنج آذر گرگان تمامی تخت‌های در نظر گرفته شده برای بستری بیماران کرونا پر شده و بیمارستان صیاد شیرازی نیز در حالت آماده باش کامل است.
وی در پایان گفت: مهمترین مشکل ما تامین اکسیژن برای بیماران است و با توجه به وضعیت موجود روزانه در تلاش هستیم با تهیه و شارژ کپسول‌های اکسیژن، این موضوع را در بیمارستان‌ها تامین کنیم و تقاضا دارم مردم با رعایت نکات بهداشتی وضعیت ورودی بستری بیمارستان‌ها را افزایش ندهند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today