ایرنا/ مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: پرونده‌های قاچاق سیگار، قاچاق لوازم خانگی و گرانفروشی در تعزیرات حکومتی کردستان به انجام رسید و متهمین به جزای نقدی محکوم شدند.

سید نجیم حسینی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان اظهار داشت: فردی‌ که ۳۳۹ هزار و ۹۷۰ نخ سیگار قاچاق در سنندج حمل کرده بود به پرداخت یک میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال ‏جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.‏
وی افزود: ماموران نیروی انتظامی مستقر در ایست بازرسی صلوات آباد سنندج در حین کنترل و بازرسی خودروهای عبوری یک دستگاه خودروی سواری ال نود سفید رنگ که از مسیر سنندج به سمت همدان در حرکت بود مشکوک و با توجه به احراز حمل کالای قاچاق دستور ایست صادر کردند اما خودرو اقدام به فرار کرد که حین تعقیب و گریز متوقف شد و در بازرسی خودرو از داخل آن در مجموع ۳۳۹ هزار و ۹۷۰ نخ سیگار خارجی قاچاق کشف و ضبط شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان اضافه کرد: پس از تشکیل پرونده با توجه به احراز تخلف قاچاق و دفاعیات غیر موجه و بلااثرمتهم، وی با توجه به ارزش ریالی کالای مکشوفه به پرداخت ۶۷۷ میلیون ریال جزای نقدی در صندوق دولت محکوم شد.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه ارزش کالاها بیشتر از ۱۰۰ میلیون ریال بوده، وسیله نقلیه مربوط به فردی غیر از مرتکب بوده و اطلاع صاحب خودرو از فعل قاچاق احراز نشد ۴۵۰ میلیون ریال به مبلغ جزای نقدی افزوده شده و مجموعا متهم پرونده به پرداخت حدود یک میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

قاچاقچی لوازم خانگی در سروآباد به جزای نقدی ۵۰۰ میلیون ریالی محکوم شد ‏
حسینی اظهار داشت: در اسفند سال ۱۳۹۸ مامورین ایست بازرسی شهید کریمی شهرستان سروآباد موفق شدند از یک دستگاه خودرو وانت ۱۰ دستگاه تلویزیون ال ای دی و ۱۲ دستگاه جارو برقی را کشف کنند که ارزش آنها توسط گمرک مرز باشماق ۵۱۰ میلیون ریال اعلام شد.
وی اضافه کرد: با ارجاع پرونده به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان سروآباد مستقر در شهرستان مریوان در مرحله بدوی حکم برائت متهمین صادر شد.
حسینی افزود: پس از اعتراض کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه قاچاق کالا و ارز استان کردستان به حکم شعبه بدوی و انجام بررسی و رسیدگی مجدد اوراق پرونده توسط شعبه تجدیدنظر با توجه به اینکه برای تلویزیون‌های ال ای دی از یک کد شناسه استفاده شده و جاروبرقی ها نیز فاقد گارانتی معتبر بوده و هیچ سند و مدرکی دال بر ورود کالاها از مجاری رسمی و قانونی یا تولید و مونتاژ داخل باشد در دسترس نبوده است شعبه تجدیدنظر ویژه رسیدگی به امور قاچاق کالا و ارز استان کردستان ضمن نقض حکم بدوی به نسبت یکی از متهمین، وی را از لحاظ ارتکاب قاچاق علاوه بر ضبط کالاها به پرداخت ۵۱۱ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد و در خصوص متهم دیگر در پرونده حکم برائت شعبه بدوی را تائید کرد.

یک گرانفروش در سقز به جزای نقدی محکوم شد
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان کردستان گفت: یک شرکت عرضه و فروش ماسه در شهرستان سقز به دلیل گرانفروشی به ۱۸۳ میلیون ریال ‏جزای نقدی محکوم شد.‏
وی افزود: در نتیجه گزارش بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان سقز مبنی بر اینکه یک شرکت ماسه فروش با وجود ابلاغ نرخنامه مصوب اداره صنعت، معدن و تجارت و تعیین قیمت ماسه شسته، اقدام به فروش بالاتر از نرخ مصوب کرده بود، پرونده‌ای تشکیل شد.
حسینی اضافه کرد: با احضار نماینده قانونی شرکت به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان سقز، قاضی پرونده با توجه به نحوه اظهارات و دفاعیات بلااثر و غیرموجه نماینده شرکت و اقرار مدیر عامل شرکت به ارتکاب تخلف، این شرکت را به پرداخت ۱۸۳ میلیون و ۵۰۲ هزار ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online