باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل از بستری ۴۷ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل خبر داد.

شهرام حبیب زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شده اند.
او بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۱۷ مورد ترخیص و عدم فوتی فوتی ناشی از کووید۱۹ در مراکز درمانی استان اردبیل ثبت شده و از ۲۱۳ مورد بستری، تعداد ۴۲ مورد در بخش مراقبت‌های ویژه تحت‌نظر هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: در بازدید از مرکز کرونا و بخش‌های اورژانس، آی سی یو و سایر بخش‌های بستری با هدف بررسی وضعیت نگران کننده و بار مراجعات بیماران سرپایی و بستری طبق اظهار نظر‌های بیماران بستری اکثر مبتلایان در مراسمات عروسی و مجالس ترحیم که پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشده و ازدحام بیش از اندازه بوده است، دچار کرونا شدند.
حبیب زاده علت اوج گرفتن دوباره ابتلا به کرونا در این استان را کاهش حساسیت مردم، نادیده گرفتن فاصله اجتماعی، رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و نیز حضور گردشگران استان‌های دیگر در این استان و افزایش تماس‌های ناخواسته ذکر کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today