جام جم/ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که نقدینگی موجود در کشور به سمت تولید سوق داده نشود و در این مسیر کانالیزه نشود شاهد حرکت آن به سمت بازار کاذب سکه، ارز، مسکن و خودرو همراه با افزایش قیمت ها خواهیم بود.

جعفر قادری، نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که راه برای کشاندن نقدینگی به سمت تولید فراهم نشود، جریان نقدینگی مانند سیلی قوی به هر بخش ورود پیدا کند می تواند مشکل ساز باشد.
وی با اشاره به اینکه باید بر روی نقدینگی موجود در کشور سد گذاشته شود گفت: تقاضای فعلی برای خرید ارز، سکه و خودرو، تقاضای سفته بازی و حفظ قدرت خرید است لذا مسئولان برای حفظ قدرت خرید باید فکری اساسی داشته باشند.
نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت هم اکنون در حال فروش سهام و هزینه آن برای امور جاری کشور است در حالیکه باید فروش این سهام صرف کارهای عمرانی و افزایش سرمایه بانک ها شود و راه برای فروش سهام شرکت های بزرگ باز شده تا بدین شکل نقدینگی جذب شود و ظرفیت اقتصاد کشور بالا رفته و رونق و تحرک ایجاد شود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملا با سیاست های بگیر و ببند نمی توانیم کاری انجام دهیم گفت: البته دربرخی مواقع این اقدامات برای مبارزه با رانت خواری و انحصار طلبی مناسباست است اما اصولا باید ساز وکارهای اقتصادی راه علاج عوارض موجود باشد.
وی در خصوص نقش مجلس درمقابله با گرانی های اخیر گفت: کمیسیون های تخصصی مجلس تازه کار خود را شروع کرده اند اما عقیده دارم مجلس یازدهم باید سریعتر وارد میدان شود چون مردم تحت فشار هستند و از نمایندگان انتظار دارند.
نماینده شیراز افزود: کمیسیون های مجلس باید در کنار کارهای جاری و روزمره خود جلسات فوق العاده و اثر بخش داشته باشند.
وی در مورد از دست رفتن زمان برای اقدامات مجلس همزمان با افزایش قیمت ها گفت: مجلس یازدهم هنوز مشغول کارهای اداری است که از این منظر قابل انتقاد است، معتقدم خیلی از جلساتی که آقایان وزرا به مجلس می آیند می تواند در فضای مجازی برگزار شود و وقت مجلس به برنامه هایی اختصاص یابد که بتواند اطمینان مردم برای کنترل بازار کسب کند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online