ایسنا/ مسئول شبکه فرآهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان گفت: اهدای ۵ ارگان حیاتی توسط دو بیمار مرگ مغزی در این استان به ثبت رسیده است.

شهریار امام‌وردی، مسئول شبکه فرآهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان در رابطه با ششمین اهدای عضو سال‌جاری در استان، اظهار کرد: این اهدای عضو، متعلق به مرحوم فرامرز رحمانی بود که متاسفانه در اثر حادثه رانندگی دچار مرگ مغزی شد.
وی افزود: این بیمار ۶۰ سال سن داشت و در بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان بستری بود که پس از اطلاع از مرگ مغزی وی، اقدامات لازم برای کسب رضایت از خانواده آن مرحوم انجام شد.
این مسئول با بیان اینکه پس از کسب رضایت از خانواده مرحوم رحمانی، این بیمار مرگ مغزی برای اهدای عضو به بیمارستان سینا تهران منتقل شد، تصریح کرد: تنها نسوج این بیمار، به دلیل کهولت سن به بیماران نیازمند اهدا شد.
مسئول شبکه فرآهم‌آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم‌پزشکی استان در رابطه با هفتمین اهدای عضو سال‌جاری در استان زنجان، ادامه‌داد: این اهدای عضو، متعلق به جوان ۲۰ ساله‌ای است که به دلیل حادثه رانندگی دچار مرگ مغزی شده و در بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان بستری بود، است.
امام‌وردی با بیان اینکه مرحوم امیر رضایی ساکن شهر قروه استان کردستان بود، اظهار کرد: پس از کسب رضایت از خانواده آن مرحوم، این بیمار برای اهدای عضو به بیمارستان سینا تهران منتقل شد.
وی در رابطه با اعضای اهدا شده توسط مرحوم رضایی، افزود: چهار ارگان حیاتی آن مرحوم شامل کلیه‌ها، قلب و کبد به بیماران نیازمند پیوند عضو، اهدا شد.
این مسئول با اشاره به شناسایی ۱۰ مورد بیمار مرگ مغزی و موفقیت‌آمیز بودن ۷ اهدای عضو طی سال‌جاری در استان، تصریح کرد: قابل ذکر است، اهدای نسوج به بیماران نیازمند، می‌تواند ۸۵ درصد کیفیت زندگی بیماران را ارتقا دهد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today