تسنیم/ بسیاری از تجمعات و مراسم ختم و عروسی سبب افزایش کرونا در شهرضا شده است، به گونه‌ای که تعداد مبتلایان به کرونا به بیش از ۷۵۰ نفر رسید.

عادی‌سازی شرایط جامعه و از میان برداشتن محدودیت‌های اعمال شده یکی پس از دیگری این ذهنیت را در بین برخی از مردم ایجاد کرده که می‌توانند رفتار عادی در جامعه داشته باشند و بدون اینکه خطری آنها را تهدید کند، مراسم عروسی و ختم و یا سایر تجمعات خود را برگزار کنند.
این تفکر عادی‌سازی شرایط در صورتی است که از روز 25 خرداد، تعداد فوتی‌های این بیماری بعد از مدت‌ها از 100 نفر فراتر رفت و به 107 تن رسید و اپیدمی در کشور نه تنها کنترل نشد، بلکه رو به گسترش رفت و عمده‌ترین دلیل آن عدم رعایت قوانین و مقررات است.
متاسفانه برخی افراد کاملاً برخلاف توصیه‌های متخصصان حوزه پزشکی و متولیان سلامت رفتار می‌کنند، مراسم عروسی و عزا می‌گیرند، در مراکز تجاری و خرید حضور می‌یابند و هیچ یک از نکات بهداشتی مانند ماسک زدن، دستکش پوشیدن و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند و این مسائل منجر به افزایش سرعت انتقال ویروس شده است.
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان شهرضا نیز روند صعودی دارد به گونه‌ای که این شهرستان در وضعیت هشدار قرار گرفته و تنها راهکار برای خروج از این بحران رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تمکین به توصیه‌های دستگاه‌های متولی و پزشکان متخصص است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today