ایرنا/ فرماندار ویژه شهرستان ری استان تهران با اشاره به افزایش تعداد آزمایشات مثبت کرونا در آزمایشگاه‌های تشخیص و ‌آمار افراد بستری در مراکز درمانی جنوب تهران، گفت: وضعیت این شهرستان به لحاظ بیماری کرونا نارنجی و پرخطر است.

حسین توکلی کجانی،فرماندار ویژه شهرستان ری استان تهران اظهار داشت: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط شهروندان جنوب تهران در بسیاری از نقاط پرتردد شهرستان ری روند کنترل شیوع بیماری کرونا را با مشکل مواجه کرده و امروز شاهد افزایش آمار مبتلایان هستیم.
وی با بیان اینکه کادر درمانی بیمارستان های شهرستان ری بصورت شبانه روزی در حال تلاش برای بهبود بیماران کرونایی هستند، خاطرنشان کرد: رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی و افزایش آمار بیماران کرونایی بار سنگینی بردوش کادر درمانی گذاشته است که در صورت استمرار این وضعیت موجب فرسودگی این قشر زحمت کش خواهیم بود.
فرماندار شهرستان ری در ادامه از شهروندان درخواست کرد تا به سلامتی خود، خانواده و جامعه اهمیت دهند و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
توکلی اضافه کرد: عدم رعایت نکات بهداشتی توسط شهروندان ری موجب شده وضعیت امار کاهشی و وضعیت پایدار چند ماه گذشته ری به حالت افزایشی و تغییر وضعیت شهرستان از زرد به نارنجی و قرمز برسد.
به گزارش ایرنا، رکورد روزانه فوت بر اثر ویروس کرونا در کشور تا قبل از هفدهم تیر ماه که به ۲۰۰ نفر رسید، در پانزدهم تیر ماه و با ۱۶۳ نفر اتفاق افتاده بود. پیش از آن هم بیشترین فوتی در یک روز بر اثر کرونا مربوط به نهم تیر ماه و با ۱۶۲ نفر بود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran