پایگاه خبری پلیس/ فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش از توقیف دو لنج صیادی در آب های کیش خبر داد و گفت: از این لنج ها 7.5 تن انواع ماهی قاچاق به ارزش 6 میلیارد ریال کشف شد.

سرهنگ علی اصغر جمالی، فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش اظهار کرد: خدمه لنج های توقیف شده، اقدام به صید گونه های مختلف ماهی کرده بودند که در این ارتباط 7 نفر دستگیر و بیش از 7.5 تن ماهی قاچاق نیز کشف شد.
وی ادامه داد: لنج های صیادی به همراه ناخدا و ملوانان برای سیر مراحل قانونی به اسکله صفین دلالت داده شدند که در بررسی آنها علاوه بر 7.5 تن گونه های مختلف ماهی، بیش از 11 هزار لیتر سوخت قاچاق نیز کشف و ضبط شد.
سرهنگ جمالی موضوع اصلی این اقدام را مقابله و پیشگیری از صید غیرمجاز و قاچاق سوخت دانست و اظهار داشت: این افراد پس از جمع آوری به صورت شبانه با حضور در نقطه صفر مرزی و حتی ورود به آب های مرزی کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام به فروش سوخت و ماهی ها به شناورهای خارجی می کنند که نیروهای دریابانی کیش با متخلفان قاطعانه برخورد می کنند.
فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش تخریب محیط زیست و آسیب‌رسانی به انواع گونه های جانوری دریایی و انتقال سرمایه های ملی از کشور را خط قرمز دریابانان دریادل نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت: بیشتر لنج ها اقدام به صید غیرمجاز ماهی های صید ممنوع می کنند که طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران صید آنها غیرمجاز بوده و علاوه بر آن سوختی که با زحمت فراوان در داخل کشور تولید می شود را با هدف درآمد نامشروع و سودجویی به آن سوی مرزهای آبی قاچاق می کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today