صدا و سیما/ رئیس مرکز بهداشت استان تاکید کرد: در صورت ادامه روند افزایشی شیوع کرونا، احتمالا در روزهای آینده وضعیت استان قرمز می‌شود.

محبی، رئیس مرکز بهداشت استان قم با بیان این مطلب گفت: کلیه استان های غربی،شرقی و جنوبی کشور در وضعیت قرمز یا هشدار قرار دارند و چون رفت و آمد میان استان ها محدودیتی ندارد احتمالا وضعیت قم هم قرمز می‌شود.
او ساده انگاری بیماری کرونا توسط مردم را یکی از عوامل اصلی گسترش و شیوع این بیماری در سطح شهر عنوان کرد و گفت: در اکثر مناطق دنیا بیماری کرونا روند نزولی داشته باشد اما ساده انگاری این بیماری در کشور ما باعث شده دوباره این بیماری روند صعودی به خود بگیرد.
وی که از ارائه هرگونه آمار از تعداد فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در 24 ساعت گذشته خودداری میکرد افزود: هرچند در روزهای قبل نهایتا یک نفر بر اثر ابتلا این بیماری جان خود را از دست میداد متاسفانه در 24 ساعت گذشته این تعداد افزایش چشمگیری داشته است.
رئیس مرکز بهداشت از بازرسی های بهداشتی از اماکن پرخطر و مراکز تجمع به منظور نظارت و رعایت دستورالعمل های بهداشتی خبر داد و گفت: در یک ماه گذشته سهمیه 20 نانوایی به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی قطع و 2 واحد نیز پلمپ شدند.
وی با اشاره به اینکه بازرسان مرکز بهداشت تنها در یک شب از 40 تالار پذیرایی درسطح استان بازرسی کردند افزود: در این بازرسی ها 14 تالار موارد بهداشتی را رعایت نمیکردند که یکی از آنها پلمپ و بقیه نیز اخطار گرفتند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز دراین جلسه به اوج گیری مجدد کرونا در سطح کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 9 استان در وضعیت قرمز و 8 استان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند و ومیزان مرگ و میر بر اثر کرونا به 200 نفر در روز رسیده که بسیار بیشتر از تعداد فوت شدگان در پیک قبلی این بیماری است.
دکتر قدیر با بیان اینکه آمار افراد بستری شده در بیمارستان ها با احتمال ابتلا به بیماری کرونا نسبت به دو ماه گذشته تقریبا 2 برابر شده افزود: تنها با ماسک زدن،رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شستن مرتب دست ها می‌توان با این بیماری مقابله کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday