صدا و سیما/ رعایت نکردن مسائل بهداشتی و پیشگیرانه در استان قزوین باعث شده است تا تعداد فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا افزایش یابد.

منوچهر حبیبی، جانشین ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان قزوین با بیان اینکه مرگ و افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا در این استان گفت: استفاده از ماسک در محافل گروهی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تنها راهکار مقابله با این بیماری مهلک است.
حبیبی با بیان اینکه استان قزوین در خصوص کرونا متاثر از اتفاقات استان‌های همجوار خواهد بود، گفت: درحالی که استان‌های زنجان و البرز در حالت هشدار این بیماری قرار گرفته و بازار‌های خودشان را به مدت یک هفته تعطیل کرده‌اند، ممکن است در استان قزوین نیز چنین محدودیت‌هایی اعمال شود.
جانشین ستاد مقابله با بیماری کرونا در استان تأکید کرد: متاسفانه مدل رفت و آمد شهروندان قزوین در بازار و اماکن تجاری و حتی دید و بازدید‌های اقوام نگران کننده است و باید در این خصوص اهتمام بیشتری لحاظ شود.
وی خاطرنشان کرد: از شهروندان قزوین تقاضا داریم که مجالس عروسی و ترحیم را در این شرایط با هدف حفظ سلامت خود و عزیزانشان برگزار نکنند و در صورت ضرورت با تعداد محدود برگزار و تا جای ممکن از حضور در اجتماعات پرهیز کنند.
حبیبی با بیان اینکه رفتار کرونا تغییر پیدا کرده است، یادآور شد: بیماری کرونا هنوز دارو و درمان قطعی ندارد و جدیداً با تغییر سن مبتلایان برای همه گروه‌های سنی تهدیدآمیز محسوب می‌شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today