ایرنا/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان قزوین گفت: روند رشد بیماری‌های سرطانی در این استان ۱۷ درصد بود که با اقدامات انجام شده به ۱۵.۶ درصد کاهش یافته است.

پیمان نامدار ، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان قزوین افزود: متاسفانه امروزه خطرات بیماری‌های غیرواگیردار از بیماری‌های واگیرداری مثل کرونا بیشتر شده است و باید اهتمام بیشتری برای کنترل آنها لحاظ کرد.
وی اضافه کرد: آمار فوتی‌های بین ۴۰ تا ۶۰ سال به علت بیماری‌های غیرواگیردار در کشورهای درحال توسعه ۲ برابر کشورهای توسعه یافته است و این موضوع باعث شده تا افراد زیادی را از دست بدهیم.
نامدار به فوت فردی ۴۵ ساله بر اثر سکته قلبی در استان قزوین اشاره کرد و گفت: سن امید به زندگی در استان قزوین ۷۷ سال است و آمارها نشان داده که ۴۰.۹۳ درصد فوتی‌ها مبتلا به بیماری قلبی و عروقی هستند.
این مسؤول تصریح کرد: ۴۰ درصد مبتلایان به بیماری‌های قلبی و عروقی بین ۴۰ تا ۶۰ سال هستند و این موضوع نیازمند کارهای اجتماعی و فرهنگی برای کاهش امراض خطرناک در استان قزوین است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان قزوین خاطرنشان کرد: اهمیت دادن به مسائل محیط زیست، ورزش، فاضلاب و بیماری‌های عفونی باعث می‌شود که بیماری‌های غیرواگیردار در استان کاهش یابد.
نامدار یادآور شد: حفظ سلامت فقط مختص به کرونا نیست و دستگاه‌ها نباید از حوزه بیماری‌های غیرواگیردار مغفول بمانند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today