ایرنا/ رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سوادکوه استان مازندران گفت که طی چند روز گذشته 5 واحد خانه مسافر در این شهرستان که به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پلمب شد.

محمد حمزه نژاد قادی، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سوادکوه استان مازندران افزود که بعضی از این واحدها علاوه بر رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، فاقد مجوز فعالیت بودند.
وی تعداد خانه‌های مسافر داری مجوز شهرستان را ۲۲۰ واحد اعلام کرد و گفت: در ابتدای شیوع ویروس کرونا و بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا پذیرش تمام خانه مسافرها و اقامتگاه‌های بومگردی و غیره ممنوع بود اما با کم شدن انتشار این ویروس فعالیت‌های این مکان‌ها با ۵۰ درصد ظرفیت، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سر گرفته شد.
حمزه نژاد قادی با اعلام اینکه کارشناسان اداره میراث فرهنگی و فرمانداری به صورت روزانه بازدید مشترکی از خانه مسافرها و اقامتگاه های بومگردی این شهرستان دارند، گفت: خانه‌های مسافر باید از پذیرش افراد بدون ماسک جلوگیری کنند و مجریان خانه مسافر هم حتما باید از ماسک استفاده کنند.
وی هشدار داد: ما سفت و سخت با افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، برخورد خواهیم کرد چرا که این مساله با جان افراد سر و کار دارد.
حمزه نژاد قادی با اعلام این که در هر روستایی در شهرستان سوادکوه حداقل ۲ تا سه خانه مسافر به صورت غیرقانونی مشغول فعالیت هستند، گفت: تقاضا می‌کنم تا این افراد نسبت به اخذ مجوز و ارائه خدمات در قالب خانه مسافر اقدام نمایند چرا که در صورت مشاهده خانه مسافر آنان حداقل یک تا 3 ماه پلمب خواهد شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today