ایرنا/ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی کردستان گفت: محدودیت‌های کرونایی در این استان تا ۳۱ تیرماه به علت قرارگیری ۶ شهرستان در وضعیت قرمز تمدید شد.

حسین خوش اقبال معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی کردستان با با اشاره به محدویت‌های اعمال شده در راستای کنترل بیماری کرونا اظهار داشت: مرحله اول این محدویت‌ها از ۱۵ تیر امسال همزمان با استان‌هایی که در وضعیت قرمز قرار داشتند شروع و تا ۲۲ این ماه ادامه دارد.
وی اضافه کرد: با توجه به شیوع زنجیره ابتلا به بیماری کرونا در شهرستان‌های استان موضوع اعمال و افزایش محدویت‌ها به وزارت کشور اعلام شده بود که با نظر موافق برای مدت یک هفته دیگر یعنی از ۲۲ تا ۳۱ تیر تمدید شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با اشاره به قرارگیری برخی از شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز از لحاظ شیوع ویروس کرونا افزود: تا امروز پنجشنبه ۱۹ تیر شهرستان‌های سنندج، مریوان، دیواندره، قروه، دهگلان، بانه در وضعیت قرمز قرار دارند.
وی تاکید کرد: شهرستان های سقز، بیجار، سروآباد، کامیاران نیز در وضعیت هشدار قرار دارند و انتظار داریم که با رعایت این محدودیت‌ها از شدت شیوع این ویروس در استان کاسته شود.
خوش اقبال یادآور شد: از زحمات پرسنل و پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در حوزه پزشکی در استان تشکر و قدردانی می‌کنیم و انتظار داریم کماکان در سنگر مقابله با این بیماری ضمن حفظ روحیه، تلاش مضاعفی داشته باشند.
وی گفت: درخواست می‌شود مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از سفرهای غیر ضروری، برگزاری مناسبت‌ها و مراسم خانوادگی، جشن‌ها و مراسم عزا، حضور در اماکن پرجمعیت، پاساژها و استخرها و باشگاه های ورزشی سرپوشیده خودداری کنند که این اقدام موجب حفظ سلامتی فرد و جامعه خواهد شد و هزینه های مادی و روانی و خسارت بهداشتی به جامعه را به حداقل برساند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی کردستان اظهار داشت: اعمال محدویت‌ها موجب کاهش و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، بازتوانی و کمک به پرسنل درمانی و پزشکی استان، جلوگیری از تلفات نیروی انسانی و کاهش بار روانی بیماری و تامین سلامت عمومی می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online