ایرنا/ مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی گفت: نمازجمعه فردا (۲۰ تیرماه) در چهار شهرستان و ۹ پایگاه استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری برگزار می‌شود.

حجت الاسلام مهدی رحیم‌آبادی، مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی افزود: نمازجمعه در این چهار شهرستان با رعایت کامل موارد بهداشتی اقامه می‌شود.
وی گفت: شهرستان‌های زیرکوه، سرایان، درمیان و بشرویه این هفته میعادگاه نمازجمعه هستند و در سایر شهرستان‌های استان با توجه به وضعیت بیماری کرونا و برای حفظ سلامتی مردم این آیین عبادی سیاسی برگزار نخواهد شد.
مسوول نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان جنوبی اظهار داشت: دستورالعمل‌ها و تفاهم‌نامه‌های ویژه‌ای بین شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و وزارت بهداشت منعقد و به ائمه جمعه نیز ابلاغ شده است.
وی از نمازگزاران خواست حتما از ماسک استفاده کنند و مهر و سجاده شخصی به همراه داشته باشند.
حجت الاسلام رحیم‌آبادی گفت: نمازگزاران به هیچ عنوان پس از اتمام نماز تجمع نداشته باشند.
نمازجمعه از ۱۵ اسفند پارسال به دلیل شیوع کرونا در مرکز استان اقامه نشده است و هفته گذشته (۱۳ تیرماه) در ۲۲ نقطه شهرستان‌‎های مختلف استان برگزار شد.
خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و ۲۶ نقطه این استان محل برگزاری نمازجمعه است.
براساس آخرین ارزیابی وزارت بهداشت شهرستان‌های بیرجند، خوسف، سربیشه، طبس، فردوس، قاینات و نهبندان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، شهرستان‌های درمیان و بشرویه در وضعیت نارنجی (پرخطر)، شهرستان‌های زیرکوه و سرایان در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند و هیچ شهرستان استان در وضعیت سفید (کم خطر) نیست.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today