ایرنا/ سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال گفت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا این شهرستان در وضعیت هشدار قرار گرفته است.

سجاد رحیمی، سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال اظهار کرد: میانگین ابتلای ۲.۵ نفری بیمار کرونایی بستری در هفته این شهرستان به ۵.۶ نفر افزایش یافته و ادامه این روند موجب نگرانی شده است .
وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۱۲ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان خلخال بستری شده و ۲ بیمار نیز جان باخته اند، اظهار کرد: با توجه به محدودیت امکانات بستری بیماران کرونایی در تنها بیمارستان این شهر انتظار از مردم جدی گرفتن پروتکل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در جهت پیشگیری از روند روبه‌رو شد کرونا در خلخال است.
رحیمی گفت: انتقال بیماری از طریق مسافران و کم‌توجهی شهروندان به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به‌ویژه حضور در مراسم عروسی و ترحیم موجب افزایش این بیماری در خلخال شده‌ است.
وی بر لزوم اجرای درست طرح استفاده از ماسک در فضاهای مسقف از جمله محیط‌های اداری افزود: انتظار از مسوولان دستگاه‌های اجرایی ممانعت از ورود افراد فاقد ماسک به ساختمان‌های اداری و عدم ارایه خدمات به این افراد است.
وی گفت: با توجه به محدودیت امکانات بستری بیماران کرونایی در بیمارستان خلخال قرنطینه افراد مبتلا ویا مشکوک به بیماری همچنان در اولویت کاری دانشکده علم پزشکی این شهرستان بوده و غربالگری افراد نزدیک به بیماران کرونایی نیز در دستور کار قرار گرفته است.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال گفت: از آغاز شیوع کرونا در منطقه تا امروز ۹ هزار نفر از افراد مشکوک به کرونا به بیمارستان خلخال مراجعه کرده که از این تعداد ۲۸۷ مورد مثبت شناسایی شده، ۴۴ نفر بستری،۲۳۳ نفر بصورت سرپایی مداوا و ۱۲ نفر نیز تاکنون جان باخته‌اند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today