ایرنا/ اولین خط تولید تمام اتوماتیک صنعتی پارچه‌های نانو الیاف برای تولید ماسک‌های N۹۹ و N۹۵ و فیلترهای پزشکی شمال کشور امروز پنجشنبه در پارک علم و فناوری گلستان افتتاح شد.

سیدحامد نبوی، مدیرعامل شرکت تولیدی این ماسک‌ها گفت: از ابتدای سال برای مبارزه با کرونا هفت مدل ماسک تخصصی و چهار مدل لباس کاورال تخصصی در این کارخانه تولید شد که در این راستا خط تولید ماسک‌های N۹۹ و N۹۵ هم به عنوان اولین شرکت شمال کشور و سه شرکت تولیدکننده این نوع ماسک در ایران از امروز فعالیت خود را آغاز کرد.
او اظهار داشت: ماسک‌های تولید شده قابلیت فیلتراسیون تا سه دهم و پنج دهم میکرون را دارد.
وی خاطرنشان کرد: برای تولید خط تولید این ماسک‌ها ۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شد.
مدیرعامل این شرکت تولیدی گفت: این کارخانه از امروز توان تولید روزانه ۱۰ هزار ماسک N۹۵ و 5 هزار ماسک N۹۹ را دارد.
رئیس پارک علم و فناوری گلستان هم با بیان این که بخش زیادی از نیاز ماسک و لوازم بهداشتی مقابله با کرونای کشور توسط پارک و شرکت‌های دانش‌بنیان تامین شده گفت: در گلستان یک شرکت، تولید ۷ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده خود در روز را به ۵۰ هزار لیتر رسانده و ۳۰ درصد از نیاز کشور را تامین کرد.
مهدی غفاری اظهار داشت: سرعت عمل شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برای کمک به مقابله با این بیماری بسیار بالا بود و بر همین اساس پارک علم و فناوری گلستان آمادگی خود را برای حمایت و ایجاد بستر مناسب و بیشتر برای فعال شدن سایر شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در زمینه مبارزه با کرونا اعلام می‌کند.
وی گفت که پارک علم و فناوری گلستان می‌تواند منابع سرمایه در گردش خود را به منظور ایجاد اشتغال فوری با حمایت شرکت‌های دانش‌بنیان ۲ برابر کند. راه اندازی خط تولید جدید این کارخانه صد نفر فرصت شغلی جدید ایجاد کرد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today