شبستان/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از فوت یک بیمار مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: هم اکنون ۸۶ بیمار کرونایی در مراکز درمانی خراسان جنوبی بستری هستند.

کامبیز مهدی‌زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: هم اکنون ۱۹۶ بیمار با علائم بیماری حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: از این تعداد ۸۶ نفر مبتلا قطعی به بیماری کرونا و ۱۶ نفر هم در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که حال 5 نفر وخیم گزارش شده است.
وی تعداد موارد فوتی قطعی در اثر ابتلاء به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته را یک نفر اعلام کرد و گفت: آمار جانباختگان این بیماری در خراسان جنوبی به ۶۹ نفر رسیده است.
مهدی زاده درباره آخرین رنگ بندی شهرستان‌های استان بیان کرد: شهرستان‌های بیرجند، خوسف، سربیشه، طبس، فردوس، قاین و نهبندان در وضعیت قرمز (خیلی پر خطر)، شهرستان‌های درمیان و بشرویه در وضعیت نارنجی (پر خطر) شهرستان‌های زیرکوه و سرایان در وضعیت زرد (متوسط خطر) هستند و متاسفانه هیچ شهرستانی در وضعیت سفید قرار ندارد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه برای کنترل بیماری کرونا و کاهش انتقال در شهرها قرمز و نارنجی پیشنهاداتی به ستاد استانی کرونا ارسال شده است، تصریح کرد: در صورت تایید این پیشنهادات توسط ستاد ملی کرونا، اعمال محدودیت‌های جدید در شهرستان‌های استان به مدت یک هفته به اجرا در خواهد آمد.
وی به اهمیت ماسک زدن تاکید کرد و افزود: ماسک زدن از پانزدهم تیرماه در استان اجباری شده است و به مردم توصیه می‌کنیم شستشوی مکرر دست‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today