فارس/ سرانجام پس از کشمکش‌های فراوان، اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی تاییدنشد؛ در این گزارش به بررسی عملکرد و آرا نمایندگان استان اصفهان در زمینه اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون پرداخته‌ شده است.

روز چهارشنبه ۱۸ تیر ماه اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون منتخب گچساران در مجلس شورای اسلامی، در صحن علنی بررسی و رأی‌گیری با حضور ۲۵۱ نماینده انجام شد که در نهایت اعتبارنامه تاجگردون با ۱۰۲ رأی موافق، ۲۱ رأی ممتنع و ۱۲۸ رأی مخالف رد شد.
در هر دوره با مشخص شدن نمایندگان دوره جدید مجلس و شروع به کار رسمی آن، نمایندگان به قید قرعه در ۱۵ شعبه تقسیم می‌شوند و وظیفه بررسی اعتبارنامه‌های نمایندگان را برعهده می‌گیرند.
پرونده اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نیز برای بررسی به شعبه ۱۲ مجلس به ریاست حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی، نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی سپرده شد که پس از برگزاری جلسات متعدد، رأی‌گیری با حضور ۱۶ نفر از اعضا و ۲ غایب که قالیباف، یکی از این دو نفر بود، انجام و اعتبارنامه تاجگردون در مجموع با ۹ رأی موافق و ۷ رأی مخالف، به تأیید شعبه دوازدهم رسید.
واکنش مردم به تأیید اعتبارنامه تاجگردون در شعبه ۱۲
این اتفاق، واکنش‌های شدید مردم در فضای مجازی را به دنبال داشت؛ مردم در فضای مجازی و حقیقی با اشاره به شعارهای نمایندگان در زمان انتخابات و تأکید آن‌ها بر شفافیت، از اعضای شعبه ۱۲ خواستند که به صورت شفاف رأی خود به اعتبارنامه تاجگردون را اعلام کنند.
تعدادی از اعضای شعبه ۱۲ مجلس از جمله روح‌اله نجابت از طریق خبرگزاری‌ها و صفحاتشان در فضای مجازی، رأی خود به رد اعتبارنامه را اعلام کردند ولی خبری‌ از افرادی که رأی به تأیید اعتبارنامه تاجگردون داده بودند نشد؛ البته با توجه به تعداد آرای باقی‌مانده حدس اینکه کدام نمایندگان رأی مثبت داشتند، برای مردم دشوار نبود.
پس از تأیید اعتبارنامه در شعبه ۱۲ و اعتراض نمایندگان به این تصمیم، پرونده تاجگردون برای بررسی دقیق‌تر به کمیسیون تحقیق ارسال و در این کمیسیون نیز با وجود همه اعتراضات، اعتبارنامه تاجگردون تأیید شد تا به این ترتیب در مرحله نهایی، تأیید اعتبارنامه نماینده مردم گچساران در صحن علنی مجلس به رأی گذاشته شود.
زمزمه‌های رأی مثبت برخی از نمایندگان استان اصفهان به اعتبارنامه تاجگردون
گمانه‌زنی‌ها از رأی مثبت برخی از نمایندگان استان اصفهان نسبت به تائید اعتبارنامه تاجگردون خبر می‌دهد اما با توجه به شرایط پیش آمده و رد اعتبارنامه در صحن علنی، بعید است که کسی نسبت به افشای رأی مثبت خود اقدام کند، با این وضعیت انتظار می‌رود که مجمع نمایندگان استان نسبت به این موضوع دقت و حساسیت لازم را به خرج دهد و در جست‌وجوی دلایل و ارتباطات احتمالی این افراد با تاجگردون باشد.
پس از رأی‌گیری و رد اعتبارنامه منتخب مردم گچساران، برخی از نمایندگان استان اصفهان از جمله امیرحسین بانکی، مهدی طغیانی، محمدتقی نقدعلی و حسین میرزایی با انتشار تصاویر و پست‌‌هایی رأی خود به اعتبارنامه تاجگردون را به صورت شفاف اعلام کردند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today