ایرنا/ در سایه اقدامات و تدابیر انجام شده، قیمت گوشت مرغ گرم در استان زنجان به نرخ ۱۶۰ هزار ریال در هر کیلوگرم کاهش یافت که این نرخ در زنجان نسبت به استان‌های همجوار به نفع مصرف کنندگان رقم خورده است.

نرخ گوشت مرغ گرم در بازار استان زنجان از تیرماه سال ۹۷ در نوسان بوده و از نیمه دوم همین سال که قیمت هر کیلوگرم از این فرآورده به بیش از ۱۷۰ هزار ریال در استان های همجوار رسید اما در زنجان با تلاش های استاندار و مسوولان بر روی ۱۱۵ هزار ریال تا پایان همین سال (۱۳۹۸) ثابت ماند.
در زمان حاضر گوشت گرم مرغ در استان با نرخ هر کیلوگرم ۱۶۰ هزار ریال برای مصرف کنندگان در استان زنجان عرضه می شود و این درحالی است که نرخ این فرآورده در زمان حاضر در استان های همجوار ۱۸۰ تا ۱۹۰ هزار ریال است.
کاهش ۲۰ هزار ریالی نرخ گوشت مرغ گرم در بازار استان زنجان با تلاش های مسوولان استانی محقق شده است که برخی از عرضه کنندگان این نرخ را معقول می دانند.
رییس اتحادیه مرغ، تخم مرغ و ماهی فروشان شهرستان زنجان گفت: تا چند روز گذشته نرخ هر کیلوگرم مصوب گوشت گرم مرغ در استان ۱۵۷ هزار و ۵۰۰ ریال تعیین شد.
سیدناصر رمضانلو اظهار داشت: اما با هماهنگی جهادکشاورزی و سازمان صنعت معدن و تجارت این نرخ به ۱۶۰ هزار ریال در هر کیلوگرم افزایش یافت.
وی تاکید کرد: در حال حاضر این فرآورده در استان های همجوار به نرخ هر کیلوگرم از ۱۸۰ تا ۱۹۰ هزار ریال عرضه می شود.
رییس اتحادیه مرغ، تخم مرغ و ماهی فروشان شهرستان زنجان گفت: روزانه ۴۰ تا ۵۰ تن گوشت مرغ گرم وارد بازار زنجان می شود و هیچ کمبودی در این زمینه نداریم و از طرفی نیز تقاضا برای این فرآورده کم است.
رمضانلو ادامه داد: با توجه به اینکه قیمت نهاده های طیور از ۲۴ هزار ریال به ۸۰ هزار ریال افزایش یافته است که برای سود مرغداران و متضرر نشدن این فعالان اقتصادی نرخ گوشت مرغ گرم در این استان ۱۷۵ تا ۱۸۰ هزار ریال منطقی است.
با توجه به تعطیلی تالار و سلف سرویس دانشگاه ها تقاضای مرغ پایین است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today