فارس/ دادستان عمومی و انقلاب نهاوند از احضار بانیان برگزاری هفت مورد عروسی در نهاوند خبر داد و گفت: این افراد و اقدام آنها از سوی شبکه بهداشت به عنوان تهدید علیه سلامت عمومی به دادگاه معرفی شده بودند.

عباس آزادبخت، دادستان عمومی و انقلاب نهاوند اظهار کرد: هفته گذشته بانیان هفت مورد از عروسی‌های برگزار شده که از سوی شبکه بهداشت به عنوان تهدید علیه سلامت عمومی به دادگاه معرفی شده بودند احضار شدند.
وی گفت: طی روزهای اخیر با توجه به وضعیت بد کرونا در شهرستان، تعدادی از افرادی که قصد برگزاری مراسم جشن عروسی داشتند با درک شرایط موجود پس از تذکر از سوی عوامل ذیربط نسبت به برگزاری آن صرف نظر کردند اما برخی متاسفانه در این زمینه بی‌توجهی نشان دادند.
دادستان عمومی و انقلاب نهاوند ادامه داد: قبلا اعلام شده بود چنانچه از سوی شبکه بهداشت، برگزاری مراسم عروسی تهدید علیه سلامت عمومی تلقی شده و به دادگاه معرفی شوند پرونده قضایی برای آن تشکیل می‌شود.
وی افزود: با توجه به وضعیت هشدار کرونا در نهاوند چندین بار عروسی‌هایی که ارگ آورده بودند آلات موسیقی آنها ضبط شد.
آزادبخت گفت: با توجه به بدتر شدن اوضاع و ادامه برگزاری عروسی از سوی بعضی افراد هفته جاری از سوی شبکه بهداشت بانیان هفت مورد عروسی به دلیل تهدید سلامت عمومی به دادگاه معرفی شدند که افراد به دادگاه احضار شده اند.
وی گفت: افراد احضار شده پنج روز فرصت دارند خود را به دادگاه معرفی کنند که برای آنها احتمال تشکیل پرونده تبدیل به وثیقه یا کفالت صادر شود، در صورتی که خود را به دادگاه معرفی نکنند ممکن است به زندان هم بروند.
دادستان عمومی و انقلاب نهاوند به دیگر اقدامات صورت گرفته در رابطه با تهدیدکنندگان سلامت جامعه اشاره کرد و افزود: طی چند روز گذشته ۲ دفتر پیشخوان پلمب شد و چهار ماشین عروس نیز چند روز توقیف شدند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today