باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بیماران کرونایی در استان همدان به ۲ هزار و ۱۸۱ نفر رسید.

منوچهر کرمی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان در این زمینه اظهار کرد: شمار بیماران کرونایی در استان از هفته‌ی گذشته تا کنون به سرعت رو به افزایش است و تعداد بیماران مبتلا شده به ویروس کووید ۱۹ از ابتدا تا کنون به ۲ هزار و ۱۸۱ نفر در استان رسیده است.
او با بیان اینکه هم اکنون ۵۶۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند افزود: با این روند ابتلای روزانه بیش از ۴۰ نفر در استان ما به زودی باکمبود نیروی درمان و فضای بیمارستانی رو به رو می‌شویم.
کرمی خواستار زدن ماسک پس از خروج از خانه برای همه‌ی گروه‌های سنی شد و بیان کرد: داشتن ماسک در ارتباطات با دیگران بهترین روش برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: از بیماران کرونایی در استان تاکنون ۲۲۵ مورد فوت کرده اند و میزان فوت شدگان طی روز‌های اخیر بیشتر شده است.
کرمی از رعایت شدن پروتکل‌های بهداشتی از سوی ۶۲ درصد مردم استان خبر داد و گفت: ما باید حداقل رعایت موارد بهداشتی را به ۸۰ درصد برسانیم تا شیوع ویروس کرونا را کند و تا حد زیادی کنترل کنیم.
او اظهار کرد: بعد از فروردین ماه رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۷۰ درصد به ۱۰ درصد مردم در استان رسیده بود و این امر و شرکت مردم در مراسم عروسی و عزا و تجمعات شیوع بیشتر ویروس را تشدید کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today