ایرنا/ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از ساخت نخستین پردیس سینمایی استان خبر داد و گفت: این طرح در شهر اسدآباد با مشارکت شهرداری اجرا می‌شود.

احمدرضا احسانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان اظهار داشت: برای احداث پردیس سینمایی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار و ۲ میلیارد تومان تسهیلات را فرهنگ و ارشاد اسلامی تقبل کرده و مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را شهر اسدآباد سرمایه گذاری می کند.
وی اضافه کرد: زمین این طرح نیز توسط شهرداری در یکی از بهترین مناطق شهر تامین شده است و چنانچه همه چیز طبق برنامه ریزی پیش برود تا ۶ ماه آینده پردیس سینمایی آماده بهره برداری می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با قدردانی از شهرداری و شورای اسلامی شهر اسدآباد تاکید کرد: با همکاری و مشارکت بخش خصوصی می توان طرح های فرهنگی و هنری با کیفیت و ماندگار راه اندازی کرد.
احسانی از ساخت نخستین سینمای روباز استان در اسدآباد خبر داد و گفت: این طرح نیز با همکاری فرمانداری و شهرداری برای تخصیص اعتبار مورد نیاز تا پایان سال راه اندازی می شود.
به گفته وی بخشی از عملیات ساخت سینمای روباز انجام شده و با تملک ۲ ملک در مجاورت این بنا می توانیم طرح را به اتمام برسانیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سینما را از مطالبات مردم این شهر دانست و خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را برای پاسخ دادن به خواسته و نیازهای اهالی هنردوست این منطقه به کار می گیریم.
استان همدان با داشتن سینماهای قدس، فلسطین و بهمن ملایر و یک هزار و ۱۰۰ صندلی پذیرای علاقه مندان این هنر است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today