باشگاه خبرنگاران/ معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در آخرین جلسه مقرر شد ملاک عرضه مرغ و تخم مرغ بر اساس نرخ مصوب تنظیم بازار باشد و با متخلفان برخورد می شود.

حسین ایراندوست معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با تاکید بر اجرا دقیق قیمت مصوبه ستاد تنظیم بازار گوشت مرغ و تخم مرغ در استان اصفهان اظهار داشت: در آخرین جلسه‌ای که درباره کنترل قیمت مرغ گوشتی و تخم مرغ در استان اصفهان برگزار شد، مقرر گردید مرغ زنده و مرغ گرم و تخم مرغ با قیمت تنظیم بازار عرضه و به دست مصرف کننده برسد.
وی افزود: هر کیلوگرم مرغ زنده با قیمت ده هزار تومان، مرغ گرم با قیمت ۱۵ هزار و ۷۵۰ تومان و هر کیلوگرم تخم مرغ هم یازده هزار تومان برای مصرف کننده در استان اصفهان عرضه می‌شود.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با اشاره به اینکه نهاده‌های دام و طیور با نرخ ۴،۲۰۰ تومان در اختیار تولید کننده قرار نمی‌گیرد، تصریح کرد: با افزایش تقاضای مرغ گوشتی و تأمین نشدن نهاده‌های دام و طیور با نرخ دولتی، تأمین این کالای اساسی با بحران مواجه شد.
وی بیان داشت: اینکه نهاده‌های دام و طیور بیش از نرخ مصوب در اختیار تولیدکننده قرار بگیرد و انتظار داشته باشیم با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار به دست مصرف کننده برسد دور از انصاف است و به تولید کننده ضرر جدی وارد می‌شود.
ایراندوست ابراز امیدواری کرد: با تدابیر اندیشیده شده سعی می‌کنیم این شکاف بین تولید و عرضه به حداقل برسد و این محصولات برای تولیدکننده و مصرف کننده مقرون به صرفه باشد.
وی اضافه کرد: با نظارت بر کالا‌های مرغ، تخم مرغ، گوشت، شیر و فراورده‌های لبنی مطابق نرخ مصوب تنظیم بازار سعی می‌شود حقوق مصرف کننده تضییع نشود؛ اما لازم است برنامه‌هایی هم برای تولید کننده پیش بینی شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today