ایرنا/ سرپرست مرکز بهداشت خوزستان گفت: ۱۸ شهر خوزستان از نظر انتشار و ابتلا به کرونا در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند که از این تعداد ۱۵ شهر قرمز و سه شهرنارنجی هستند.

محمد علوی، سرپرست مرکز بهداشت خوزستان با اشاره به اینکه خوزستان در کنار چند استان جنوبی کشور در وضعیت قرمز است بیان کرد: هر چند روزی است که موارد بیماری در استان کاهش یافته اما ممکن است دوباره روند ابتلا به کرونا صعودی شود.
وی با بیان اینکه خوزستان هفتمین هفته متوالی را در وضعیت قرمز سپری می‌کند افزود: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد جمعیت خوزستان در معرض خطر انتشار و ابتلا به این بیماری هستند.
سرپرست مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد: خیلی از مردم نسبت به این بیماری خطرناک بی‌تفاوت هستند که یکی از عوامل موثر در این نگاه مردم، بی‌تفاوت بودن برخی مسوولان نسبت به این موضوع است.
علوی افزود: زندگی بی معشیت سخت است اما بدون سلامت هم نمی توان معیشت داشت، مردم در بازار و خیابان بدون رعایت نکات بهداشتی و احساس خطر کردن نسبت به این بیماری تردد دارند، در دوران جنگ تحمیلی مردم در هر مساله ای که نیاز بود، همکاری بسیار خوبی داشتند اما با وجود اینکه در حال حاضر همه با دشمنی به نام کرونا مواجه هستیم، همیاری مردم با کادر درمان در این جبهه ضعیف است.
سرپرست مرکز بهداشت خوزستان اظهار داشت: برای بیماری کرونا نه دارو و نه واکسن وجود دارد و مردم به اخبار جعلی تولید واکسن این بیماری دل خوش نکنند، تنها راه مقابله با این بیماری استفاده از ماسک و رعایت نکات بهداشتی است.
از اواخر اردیبهشت ماه روند ابتلا به کرونا در خوزستان صعودی شده است و نزدیک به ۲ ماه است که استان در وضعیت قرمز قرار دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today