ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در پی برگزاری یک جشن عروسی در اراک و رعایت نشدن فاصله گذاری اجتماعی، عروس و مادر شوهر به کرونا مبتلا شدند و مادر شوهر پس از بستری شدن در بیمارستان امیرالمونین(ع) اراک جان باخت.

محمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار کرد: شمار قابل توجهی از میهمانان این جشن عروسی نیز به کرونا مبتلا شده‌اند که درحال حاضر تعدادی از آنان به دلیل وخامت حال مراحل پیگیری درمانی را در بیمارستان می‌گذرانند و بستری هستند.
وی اظهار داشت: در یک ماه اخیر اغلب افرادی که به دلیل بیماری کرونا برای درمان به بیمارستان‌های اراک مراجعه داشته‌اند کسانی بودند که در محیط‌های شلوغ حضور یافته و از ماسک و شستن مستمر دست‌ها با آب و صابون غافل بوده‌اند و یا به نوعی در مراسم سوگ و عروسی شرکت کرده بودند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: شرایط استان مرکزی در موج دوم کرونا هنوز قرمز نیست اما کمترین سهل انگاری غیر قابل جبران خواهد بود و از مردم درخواست می‌شود که کمتر در مجامع عمومی حضور یافته و استفاده از ماسک را جدی بگیرند.
وی اظهار داشت: برگزاری آیین‌های عروسی و عبور شبانه کاروان‌های عروسی در خیابان‌های اراک در وضعیتی که کشور در موج دوم کرونا قرار دارد قابل درک نیست و اگر مردم رعایت نکنند شادی‌های کوتاهشان به سوگ تبدیل شده و عزیزانشان یکی پس از دیگری پرپر می‌شوند چرا که کرونا هنوز واکسن و داروی شناخته شده ندارد و تنها سطح مقابله با آن پیشگیری است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today