فارس/ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تعدادی از متخصصین و دستیارانی که به طور مستقیم به درمان بیماران مبتلا به کرونا می پرداختند به این بیماری مبتلا شدند و در صورت افزایش بخش های بحران بیمارستان های آموزشی تحت پوشش دانشگاه، امکان فراخوان دستیاران سال آخر نیز تمام رشته ها محتمل است.

سید محمد هاشمی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: شرایط بحران کرونا در سراسر دنیا و کشور ما به شکلی پیش رفته است که کادر بهداشت و درمان و جامعه پزشکی در موقعیت ویژه و منحصر به فردی قرار گرفته اند.
وی ادامه داد: خوشبختانه در سراسر کشور شاهد مشارکت مسئولانه و حضور شبانه روزی جامعه پزشکی و پرستاری در مراکز بیمارستانی و درمانی هستیم و همکاری ما نیز با درک صحیح از شرایط استثنایی فعلی امکانپذیر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت رویه در برنامه ریزی ها تصریح کرد: استفاده از توان و نظرات همه گروه های بالینی و استفاده از ظرفیت های قانونی مدیران گروه برای نظارت و پایش این برنامه ضرورت دارد.
وی با قدردانی از تلاش تمامی اعضای تیم های بهداشت و درمان که در رده های مختلف مشغول تلاش برای صحت مردم هستند گفت: در این مدت عده زیادی از همکاران ما نیز برای خدمت داوطلبانه در بخش های بحران پیش قدم شدند که این افراد بخشی از الگوهای نیکوکاری در نظام سلامت محسوب می شوند.
دکتر سید محمد نصیرالدین طباطبایی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این نشست، با قدردانی از همکاری بسیار خوب همه گروه های بالینی با بخش های بحران بیمارستان ها گفت: با توجه به تکمیل ظرفیت تخت های بستری بیمارستان بوعلی و بخش های بحران بیمارستان های علی ابن ابیطالب(ع) و خاتم الانبیاء(ص) زاهدان، استمرار این همکاری بسیار ضروری و حیاتی است.
وی تصریح کرد: متاسفانه تعدادی از متخصصین و دستیارانی که به طور مستقیم به درمان بیماران مبتلا به کرونا می پرداختند به این بیماری مبتلا شدند و در صورت افزایش بخش های بحران بیمارستان های آموزشی تحت پوشش دانشگاه، امکان فراخوان دستیاران سال آخر نیز تمام رشته ها محتمل است.
این مسؤول بر برنامه ریزی تمامی مدیران گروه های بالینی و مسئولین آموزشی دانشکده پزشکی برای حضور دستیاران در بخش های بحران تاکید کرد.
دکتر علی خواجه رییس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز گفت: برخلاف حضور داوطلبانه تعدادی از دانشجویان دستیاری در بخش های بحران، حضور و همکاری تمام رزیدنت ها برای مدیریت بحران ضروریست و نباید از آن غافل شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today