باشگاه خبرنگاران/ رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با ابراز نگرانی از افزایش مرگ و میر افراد به دلیل ابتلا به کرونا، گفت: در شرایط کنونی تأکید می‌کنیم مردم با رعایت مسائل بهداشتی از حضور در اجتماعات و مکان‌های شلوغ پرهیز کنند.

علی اصغر مکارم رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جیرفت بیان کرد: در جنوب استان کرمان، طی یک ماه اخیر، با طغیان نسبتاً شدید بیماری کرونا روبرو بودیم که بخشی از این طغیان مربوط به رعایت نکردن مسائل بهداشتی از سوی مردم و بخشی نیز به دلیل برگزاری تجمعات و مهمانی‌ها بوده و در مجموع این امر سبب انتقال خانگی این ویروس شده است.
وی با اعلام اینکه آمار موارد سرپایی، بستری و مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا، روند افزایشی پیدا کرده است، افزود: وضعیت در جنوب استان کرمان غیرقابل کنترل نیست و معتقدیم با توجه به تصمیمات ستاد استانی و شهرستانی مقابله با کرونا و از سوی دیگر، رعایت مسائل بهداشتی از سوی مردم، وضعیت تقریباً با توجه به شرایط موجود، قابل کنترل است.
مکارم با ابراز نگرانی از مرگ و میر افراد به دلیل ابتلا به ویروس کرونا تصریح کرد: به شدت در شرایط کنونی تأکید می‌کنیم، مردم با رعایت مسائل بهداشتی از حضور در اجتماعات و مکان‌های شلوغ پرهیز کنند و اگر توصیه‌ها از سوی مردم جدی گرفته نشود قطعاً در سه هفته آینده با پیک و طغیانی دیگری از بیماری دوباره روبرو خواهیم شد.
وی با اشاره به ضرورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی ۲ متری از سوی مردم و استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی بیان داشت: واقعیت این است که در جنوب استان کرمان به دلیل رسومات خاص این منطقه، شاهد برخی مهمانی‌ها با جمعیت بالا در منازل و باغ‌های خانگی هستیم که خوشبختانه دادستانی به این موضوع ورود پیدا کرده است، اما متأسفانه هنوز برخی از مردم رعایت نمی‌کنند.
مکارم با اذعان به اینکه مردم، دشمن جانشان (ویروس کرونا) را در مقابلشان نمی‌بینند، لذا خطر آن را درک نمی‌کنند، افزود: هم اکنون نزدیک به ۱۶ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان جیرفت بستری اند که بخش قابل توجهی از این افراد در مراسم و مهمانی‌ها به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar