فارس/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از ورود اردبیل به وضعیت قرمز از لحاظ شیوع کرونا خبر داد و گفت: در حال حاضر شهرستان‌های نیر، نمین، سرعین نیز در وضعیت قرمز قرار دارند.

محمدرضا رضایی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اعلام ورود اردبیل به وضعیت قرمز اظهار کرد: بی‌توجهی شهروندان به نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی خطر را در استان اردبیل مضاعف کرده است.
وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های اردبیل بستری شده‌اند.
در حال حاضر ۲۳۲ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند که وضعیت ۵۳ نفر وخیم بوده و ۴۲ نفر نیز در آی سی یو تحت نظر می‌باشند
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تشریح کرد: در حال حاضر ۲۳۲ نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند که وضعیت ۵۳ نفر وخیم بوده و ۴۲ نفر نیز در آی سی یو تحت نظر می‌باشند.
رضایی بیان کرد: علاوه بر اردبیل، شهرستان‌های نیر، نمین و سرعین نیز در وضعیت قرمز قرار دارند.
وی تصریح کرد: بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و نادیده گرفتن فاصله اجتماعی موجب شده است که آمار مبتلایان به کرونا رشد تصاعدی داشته باشد.

شهروندان از برگزاری مراسمات خودداری کنند
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ادامه داد: نادیده گرفتن آثار و تبعات آلودگی به کرونا ویروس، موجب بستری شدن افراد، گرفتاری اعضای خانواده در راهروهای بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و حتی مرگ مبتلایان را به دنبال دارد.
فقط با رعایت مسائل بهداشتی، استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات و پرهیز از برگزاری مراسمات ختم و عروسی می‌توان از انتشار این ویروس جلوگیری کرد
وی گفت: فقط با رعایت مسائل بهداشتی، استفاده از ماسک، عدم حضور در تجمعات و پرهیز از برگزاری مراسمات ختم و عروسی می‌توان از انتشار این ویروس جلوگیری کرد؛ بنابراین تمامی افراد جامعه برای حفظ سلامتی خود و اطرافیانشان ملزم به رعایت توصیه‌های پزشکان و مسؤولان هستند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today