فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: 61 بیمار کرونایی جدید طی 24 ساعت گذشته در استان شناسایی شدند.

فرذین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 61 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر 347 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.
وی با بیان اینکه بخشی از بیمارستان‌ بعثت سنندج که به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده بود امروز از پذیرش بیمار بزرگسال مبتلا به این ویروس خارج شد، افزود: بیمارستان توحید و کوثر سنندج در حال حاضر به بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافته است.
به گفته این مقام مسئول، هم اکنون 148 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان توحید سنندج، 47 نفر در بیمارستان کوثر و 5 نفر شامل ۲ خانم باردار، ۲ کودک سه ساله و هفت ساله مبتلا به کرونا که بیماری زمینه‌ای نیز دارند در بیمارستان بعثت سنندج بسترس هستند.
وی تصریح کرد: 24 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) سقز، 4 نفر بوعلی مریوان، 41 نفر فجر مریوان، 14 نفر در بیمارستان شهید بهشتی قروه، 13 بیمار در امام حسین بیجار، 19 نفر در بیمارستان سینای کامیاران، 10 نفر در امام خمینی(ره) دیواندره، 13 نفر در بیمارستان رازی بانه، 7 بیمار در بیمارستان شهدای دهگلان و 2 بیمار کرونایی در بیمارستان صلاح الدین بانه بستری و تحت مداوا هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: وضعیت 74 نفر بیمار مبتلا به کرونا در استان وختیم و در بخش ویژه(آی سی یو) بستری هستند.
رضاعی از مرگ 4 بیمار دیگر در 24 ساعت گذشته خبر داد و افزود: از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون در مجموع 350 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس در استان جان باخته اند.
وی به آمار فوتی های ناشی از کرونا به تفکیک شهرستان های استان هم اشاره کرد و افزود: ۷۰ نفر در سقز، 116 نفر در سنندج، 27 نفر در قروه، ۲۹ نفر در بانه، 18 نفر در مریوان، 25 نفر در بیجار، 33 نفر در کامیاران، 22 نفر در دیواندره و 10 نفر در دهگلان بر اثر ابتلا به این ویروس جان باختند که همه این موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online